HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zápas Nitra - Poprad neanulovali, Plandora s pokutou
zdroj:

Zápas Nitra - Poprad neanulovali, Plandora s pokutou

Výsledok stretnutia 12. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK Ardo Nitra a HK AquaCity ŠKP Poprad (4:5) zostáva aj naďalej v platnosti

Nedeľňajší zápas 12. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK Ardo Nitra a HK AquaCity ŠKP Poprad (4:5) bol jednou z hlavných tém stredajšieho rokovania športovej rady riadiacej spoločnosti Pro-Hokej v Kežmarku.

"Výsledok, ktorý bol dosiahnutý na ľade, zostáva v platnosti. Pán Plandora za výpady, ktoré uskutočnil voči rozhodcom a na tlačovej konferencii, dostal pokutu 50 tisíc korún," povedal po rokovaní výkonný riaditeľ Pro-Hokeja Vladimír Paštinský.

Ide o najvyššiu, ale nie prvú pokutu, ktorú doteraz Pro-Hokej udelil v tejto výške. Predseda predstavenstva HK Ardo Nitra Ján Plandora sa priznal k tomu, že rozhodcovi Tvrdoňovi vynadal. "Určite som však nepoužil tie slová, ktoré boli uvedené v zápise," povedal J. Plandora, ktorý na 99 percent predpokladal, že nedeľňajší zápas neanulujú, pretože by to bol asi "svetový precedens". Nitra sa bude podľa Plandoru cítiť celú sezónu poškodená, pretože sa môže stať, že jej body, ktoré "stratila neoprávnene", budú chýbať.

Ešte na začiatku rokovania informoval výkonný riaditeľ HK Aquacity ŠKP Poprad Tibor Turan prítomných, že Anton Danko sa vzdal funkcie predsedu komisie rozhodcov. Podľa výkonného riaditeľa Pro-Hokeja Vladimíra Paštinského sa celý problém netýka len osoby Antona Danka. "Nebolo by dobré a správne, keby vo funkcii predsedu komisie rozhodcov sedel prezident ktoréhokoľvek klubu. Je to vážna komisia a jej rozhodnutia musia byť nestranné," povedal V. Paštinský.

Pro-Hokej nebude na uvoľnené miesto predsedu komisie rozhodcov SZĽH nikoho navrhovať. "Je to kompetenciou SZĽH," dodal V. Paštinský. Podľa predsedu predstavenstva HK Ardo Nitra Jána Plandoru je funkcia prezidenta klubu a šéfa komisie rozhodcov nezlučiteľná, pretože to znižuje pohľad verejnosti na objektivitu a regulárnosť súťaže. Ján Plandora osobne voči práci Antona Danka nič nemá.

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk