HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po nedelnajsich zapasoch 43. kola hokejovej West extraligy

BRATISLAVA 20. februára (SITA) - Súhrn hlasov po nedeľňajších zápasoch 43. kola hokejovej West extraligy:

Poprad - Košice 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Bedřich Brunclík (tréner Popradu): "Súper sa ukázal ako bojovný a húževnatý celok. Snažil sa nám kaziť hru, lebo my hráme kombinačný hokej. Výsledok je síce vysoký, teší nás, ale zápas nebol vôbec ľahký."
Ján Selvek (tréner Košíc): "Začali sme dobre. V úvode sme mali dostatok šancí, ktoré sme však nepremenili. Naopak Poprad trestal naše chyby. Za stavu 4:0, keď už o výsledku bolo prakticky rozhodnuté, som dal príležitosť všetkým hráčom."

Skalica - Trenčín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Ťažko s jedným či dvomi gólmi pomýšľať na víťazstvo. Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň, Trenčínu veľmi dobre zachytal Murín, my sme nepremenili dve trestné strieľania."
Július Šupler, tréner Trenčína: "Bol to veľmi dobrý zápas. Nechýbala mu dramatičnosť, lebo záver sme si skomplikovali. Skalica hrala veľmi dobre, nie však so želaným koncom pre ňu. Naši chlapci dodržali taktické pokyny, zužitkovali šance a tým sme vyhrali."

VTJ Spišská Nová Ves - HKm Zvolen 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)
Ján Faith (tréner Spišskej Novej Vsi): "Začali sme zle, hrali sme ustráchane a naša hra mala fazónu až v druhej tretine. Keby niekto hovoril pred zápasom o remíze, brali by sme ju všetkými desiatimi. Teraz som trocha sklamaný. Zvolen má predsa len skúsenejšie mužstvo. Dnes rozhodla naša snaha o dobrý výsledok."
Ernert Bokroš (tréner Zvolena): "Zápas mal slušnú úroveň, Spišská Nová Ves sa do nás pustila s veľkým nasadením. Aj keď sme mali chvíľkami prevahu, nedokázali sme využiť veľa príležitosti. Tvár Zvolena, ešte nie je taká, akú očakávam."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša) : "Pre divákov to bol zaujímavý hokej, kvalitný po hernej stránke. Zdolali sme ďalšieho favorita, za čo sa chcem chlapcom poďakovať. So ziskom dvoch bodov sme spokojní. Momentálne sa nám darí, neprehrali sme už štvrtý zápas za sebou. Potrebujeme rýchlo zregenerovať a pripraviť sa na ťažký zápas v utorok so Spišskou Novou Vsou."
Ľubomír Pokovič (asistent trénera Slovana): "Osobne ma najviac deprimuje, že v oboch posledných zápasoch rozhodujúce góly strelili hráči, s ktorými som ešte ja hrával - Vlach v Skalici a P. Vlk v Mikuláši. Bol to živý a zaujímavý zápas so zlým koncom pre nás, kriticky sa musím pozrieť najmä na defenzívnu činnosť, pretože naše štyri góly na ľade súpera by mali stačiť na víťazstvo. Chcel by som pochváliť tretí útok, pretože keby všetky útoky hrali s takým nasadením a dokázali si vytvoriť hernú prevahu, víťazstvo by bolo naše."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk