HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po stretnutiach 44. kola hokejovej extraligy

BRATISLAVA 22. februára (SITA) - Súhrn hlasov po stretnutiach 44. kola hokejovej extraligy:

VSŽ Košice - HK 36 Skalica 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Po dlhšom čase sme lepšie zvládli úvod stretnutia a I. tretinu vyhrali. V tomto duchu sa niesla aj druhá tretina, poslednú sme iba dohrávali. Aj keď sme presvedčivo viedli, upozorňovali sme hráčov, aby v ostražitosti nepoľavili a nerobili chyby v obrane."
Dušan Žiška, tréner Skalice: "Pod náš výkon sa podpísala únava a vyťaženosť hráčov z nabitého programu. Nedá mi nespomenúť aj perfektný výkon domácich, ich celoplošný pohyb, agresivitu a dôraz. V týchto činnostiach nás jednoznačne predčili."

HKm Zvolen - ŠKP Poprad 4:7 (0:5, 1:2, 3:0)
Ernest Bokroš, tréner Zvolena: "Po hrubých chybách brankára a obrancov sme úvod zápasu nezvládli. Moji zverenci ťažko znášajú akúkoľvek prehru. lebo boli zvyknutí vyhrávať. Verím, že naše chvíle ešte prídu. V záverečnej časti zápasu sme znížili, no výkon to nebol podľa mojich predstáv."
Milan Jančuška, asistent trénera Popradu: "Začali sme veľmi dobre. Prvú tretinu sme vyhrali celkom jasne, avšak v ďalšej časti hry už laxným prístupom sme umožnili súperovi skorigovať stav. Napriek tomu som s výsledkom spokojný."

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - VTJ Spišská Nová Ves 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Ján Hegyi, tréner Lptovského Mikuláša: "Celý zápas sme mali réžiu hry pevne v rukách. Darilo sa nám kombinačne a boli sme efektívni aj strelecky. Rozhodla II. tretina, v ktorej sme strelili štyri góly. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali."
Vladimír Klinga, asistent trénera Spišskej Novej Vsi: "Po perfektných dvoch zápasoch na domácom ľade sme podali dnes najslabší výkon v tejto sezóne. Hrali sme bez patričného nasadenia a srdca. Domácim stačil iba priemerný výkon na jednoznačné víťazstvo."

Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Ľubomír Pokovič, asistent trénera Slovana: "Odohrali sme veľmi ťažký zápas. V kľúčových momentoch najmä v I. a III. tretine nás podržal Biegl. Pomohlo nám aj nasadenie štyroch útokov a práve štvrtá formácia sa odvďačila dôležitým gólom na 4:2. Napriek tomu, že najmä rýchlosť súpera nám robila problémy v obrane sme spokojní aj s defenzívou a v podobnom trende by sme chceli pokračovať. Cíger nastúpi na poste stredného útočníka aj v ďalšom zápase."
Július Šupler, tréner Trenčína: "O lepší výsledok sme sa pripravili chybami v II. tretine, keď sme nedokázali zužitkovať náš tlak. Najmä v II. a III. časti hry sme nevyužili niekoľko samostatných nájazdoch. No aj tak chcem mužstvu poďakovať za bojovnosť. Je pravda, že sme hrali otvorenú partiu, ale ja osobne vyznávam útočný hokej a aj hráčov na to máme. Momentálne sme v štádiu budovania tímu takže nám až tak o výsledky nejde. Veríme však, že do play off sa prebojujeme."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk