HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovanisti si schuti zatrenovali

Karlstad 21. septembra (TASR) - Cesta hokejistov Slovana do Karlstadu, mesta vzdialenom asi 300 km od Štokholmu pri jazere Vänen, trvala leteckým špeciálom TU 154 dve hodiny. Po príchode sa slovenský majster ubytoval v hoteli Scandic a večer od 19.00 do 20.00 h zverenci trénera Ernesta Bokroša v hale Färjestadu, čo je mestská štvrť Karlstadu, absolvovali hodinový tréning.


"Ten sa mi javil veľmi dobre, keby chlapci, tak ako dnes "jazdili" a v utorňajšom zápase, bol by som spokojný. Vo večernom zápase budeme hrať na štyri útoky a šesť obrancov, chytať bude Ivo Čapek, ktorý je skúsenejší," povedal tréner Ernest Bokroš.


Ich utorňajší súper Färjestads BK, ktorý je majstrom Švédska uplynulej sezóny začal nový ročník rovnako úspešne ako Slovan. V prvom kole zvíťazil doma nad Lexandom 6:3, v druhom tesne 2:1 vo Frölunde. Jeho dres obliekajú dvaja Rusi, dvaja Nóri a je v ňom šesť hráčov, ktorí už majú skúsenosti zo štartov vo švédskej reprezentácii. Z nich najviac v drese Tre Kronor ich má na svojom konte Jörgen Jönsson (102-krát), ktorý je aj držiteľom titulu majstra sveta 1998 zo Švajčiarska. Súčasným manažérom tímu je veľká postava nielen švédskeho, ale aj svetového hokeja Haakan Loob. Dnes 38-ročný úspešný hokejista sa môže pochváliť ziskom Stanleyho pohára, zlatom zo zimných olympijských hier aj titulom majstra sveta. Jeho dres s číslom 5 visí na čestnom mieste nad ľadovou plochou a na toto číslo nemá už nikto nárok. Slovan považuje za ťažkého súpera, z jeho stredu pozná hráčov Cígera a Kolníka. "Verím, že v utorok napriek sile súpera vyhráme, aj keď to bude iba tesné," povedal Haakan Loob.


Hlavným rozhodcom zápasu, ktorý sa začne o 20.00 h, bude Fín Arto Järvela.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Florida

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk