HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Suhrn hlasov trenerov po zapasoch 49. kola hokejovej West extraligy

BRATISLAVA 5. marca (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 49. kola hokejovej West extraligy:

HKm Zvolen - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Potrebovali sme sa dostať do pohody, takže to bol z psychického hľadiska ťažký zápas. Celá naša hra bola založená na dobrom výkone mladého brankára Kostúra a disciplinovanej hre ostatných hráčov. Keďže sme tentoraz premenili šance, stretnutie sme dotiahli do víťazného konca."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Hlavný rozdiel bol v agresivite hry oboch mužstiev. My sme sa dostávali pod tlak v našej obrannej tretine. Mužstvo hralo príliš ustráchane."

VSŽ Košice - VTJ Spišská Nová Ves 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Chlapci k stretnutiu pristúpili s plnou vážnosťou, príkladne bojovali. Už na začiatku sme si vytvorili veľa šancí, ale kvôli nervozite sme ich nepremieňali. V druhej tretine sme však štyrmi gólmi rozhodli o zápase. Škoda, pri lepšej koncovke to mohla byť aj desiatka."
Vladimír Klinga (asistent trénera Sp. N. Vsi): "Od prvého buly boli domáci lepším mužstvom, pristúpili k stretnutiu tak ako sa má bojovať o extraligu, my sme sklamali. Takto sa o záchranu nehrá. V druhej časti stretnutia sa už prejavila skúsenosť domáceho mužstva.

Dukla Trenčín - ŠKP Poprad 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Július Šupler (tréner Trenčína): "V jednom z najdôležitejších zápasov sezóny videlo takmer 6000 divákov kvalitný hokej. Pekná návšteva je zadosťučinením pre funkcionárov i hráčov za ich celosezónnu prácu. Náš súper hral 60 minút celoplošný otvorený hokej a pre nás bolo náročné eliminovať jeho aktivitu. Za disciplinovaný výkon a trpezlivosť musím pochváliť celé naše mužstvo, pretože hráči dokázali zabojovať i vtedy, keď hlavný rozhodca nemal na oba kolektívy rovnaký meter, čo bolo dosť proti duchu fair play."
Milan Jančuška (asistent trénera Popradu): "Bol to obojstranne veľmi dobrý zápas, v ktorom sme doplatili na nepremieňanie našich šancí. Domáci nás prevyšovali v dôraze i efektívnosti koncovky. Zlomovými momentmi boli Plchova nepremenená šanca do prázdnej bránky za stavu 1:1 a nevyužitie viac ako minútovej presilovky piatich proti trom v závere druhej tretiny za stavu 1:3."

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Svatopluk Kosík (tréner Skalice): "Podali sme podstatne lepší výkon ako sme predviedli v televíznom zápase s Popradom. Mužstvo hralo bojovne, disciplinovane a hráči si plnili svoje obranné povinnosti. V II. tretine sme si vytvorili tlak, ale tri vyložené šance im znemožnil po celý zápas výborne chytajúci Biegl."
František Hossa (tréner Slovana): "Diváci videli zaujímavé stretnutie ozdobené defenzívou a dobrou hrou brankárov na oboch stranách. Domáci sa snažili dať gól a čakali na prečíslenie. Po šanciach na oboch stranách si cením naše víťazstvo a dva body."

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk