HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Suhrn hlasov trenerov po utorkovych stretnutiach 50. kola hokejovej Extraligy

BRATISLAVA 7. marca (SITA) - Súhrn hlasov trénerov po utorkových stretnutiach 50. kola slovenskej hokejovej Extraligy:

Slovan - Liptovský Mikuláš 2:1

Ľubomír Pokovič (asistent trénera Slovana):
"Narazili sme na dobre organizovanú obranu súpera, ťažko sme sa presadzovali pred bránkou, chýbala nám ľahkosť. Napriek tomu sme spokojní s víťazstvom, veď práve takéto výhry nám predtým chýbali. Ľubomír Višňovský má zranené triesla."
Ján Hegyi (tréner Lipt. Mikuláša):
"Podali sme kvalitný disciplinovaný výkon, založený na osobnej disciplíne, najmä v strednej tretine. Podržal nás výborným výkonom brankár Križan. Mám trochu výhrady k vylúčeniu Klepáča v záverečných sekundách. Takých zákrokov bolo v zápase viac. Rozhodca nás tým obral o možnosť hrať v početnej prevahe."

Trenčín - Skalica 4:1

Július Šupler (tréner Trenčína): "Tento veľmi dôležitý a psychicky i z hľadiska taktiky náročný zápas sme zvládli i napriek menším problémom v druhej tretine. Za zlom považujem náš gól na 3:1, potom sa už hralo v našej réžii. Cením si disciplínu a bojovnosť hráčov."
Svatopluk Kosík (tréner Skalice): "Do Trenčína sme išli s cieľom zastaviť rozbehnutých domácich. Pozorným bránením stredného pásma nám to prvé dve tretiny darilo. Trenčínu nevychádzala kombinačná hra. Dokázali sme si vypracovať aj gólové šance, nevyužívali sme ich však. Na začiatku tretej tretiny Oremus zahodil dokonca tutovku pred prázdnou bránkou. Podľa môjho názoru druhý gól Trenčína padol po neodpískanom ofsajde a presilovke Dukly, z ktorej nám dala tretí gól predchádzal neodpískaný faul na nášho Hujsu."

HKm Zvolen - VTJ Spišská Nová Ves 7:0

Peter Mikula (asistent trénera Zvolena):
"Vedeli sme, že Spišiaci prídu so zabezpečenou obranou. O našom víťazstve rozhodli tri faktory - naša efektivita v prvej tretine, riešenie nebezpečných situácií brankárom Kostúrom a pomerne spoľahlivá defenzívna hra. V druhom zápase po sebe sme neinkasovali gól, čo nás teší."
Vladimír Klinga (asistent trénera Spišskej Novej Vsi):
"Dnes sme predviedli zo vzájomných zápasov so Zvolenom náš najslabší výkon. Akoby po prehre v Košiciach na mužstvo doľahla kríza. Prišla však v najnevhodnejšiu dobu, ale verím, že sa z nej dostaneme."

VSŽ Košice - ŠKP Poprad 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Milan Staš (asistent trénera Košíc):
"V bojovnom zápase, ktorý bol hraný vysoko takticky, dominovali obrany a aj preto sa zrodil tento futbalový výsledok. Chlapci bojovali, dali do toho srdce, čím nadviazali na výkony z predchádzajúcich zápasoch."
Milan Jančuška (asistent trénera Popradu):
"Bol to vyrovnaný a bojovný zápas. Zápasilo sa o každú piaď nekvalitného ľadu. Snahu mojim hráčom nemožno uprieť, ale s remízou nie sme spokojní. Za stavu 1:0 pre nás sme mohli pridať ešte jeden gól. Ak budú Košice takto aj naďalej bojovať, verím v ich záchranu."

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk