Petrovickeho vylucenie bolo osudne

NEW YORK 9. marca (SITA) - V stredu pokračovala kanadsko-americká NHL siedmimi zápasmi v ktorých sa predstavila i dvojica slovenských hokejistov. Miroslav Šatan a ani Róbert Petrovický sa však bodovo nepresadili.

BUFFALO - BOSTON 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) po predĺžení
Buffalo si pripísalo ďalšie cenné dva body v boji o play off. Stačilo mu na to iba 17 striel. Čisté konto prekazil Haškovi desať minút pred koncom Laaksonen. V predĺžení rozhodol o víťazstve domácich Stu Barnes. Jeho spoluhráč Slovák Miroslav Šatan si zapísal do štatistík iba jednu strelu na brankára Grahama. Buffalo zrejme prišlo o obrancu Žitnika, ktorý si poranil prst.
Góly: 5. Woolley (Afinogenov, Rasmussen), 62. Barnes (Varaďa, Šmehlík) - 50. Laaksonen (Bates, Gill). Vylúčený: 4:4 na 2 min, Rasmussen (BUF) a Van Impe (BOS) 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. strely na bránku: 17:28. Brankári: Hašek - Grahame. Rozhodoval: Marouelli - 18 690 divákov

CAROLINA - CHICAGO 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Svojím prvým hetrikom kariéry sa blysol domáci Bates Battaglia, ktorý tromi gólmi v tretej tretine rozhodol o osude zápasu. Carolina si svojím štvrtým víťazstvom v rade naďalej živí nádej na play off, keď prvýkrát od 9. januára dosiahla 50-percentnú úspešnosť.
Góly: 25. Wesley (Francis, Hill), 43. Battaglia (Kovalenko, Karpa), 58. Battaglia (Kron, Malík), 60. Battaglia (Brind´Amour, Hill) - 21. Mironov (Žamnov, Dean). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bárnku: 32:18. Brankári: Irbe - Thibault. Rozhodoval: Larue - 10 332 divákov

PITTSBURGH - MONTREAL 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Pittsburgh je bez stále zraneného kapitána Jágra bezzubý. V druhom zápase po 45-zápasovej pauze spôsobenej zranením sa gólom a asistenciou prezentoval hosťujúci Brian Savage. Jeff Hackett v bránke Canadiens dosiahol druhý shotout sezóny a Montreal sa posunul na postupovú ôsmu priečku vo Východnej konferencii práve pred Pittsburgh.
Góly: 21. Linden (Stevenson), 33. Savage (Rivet, Darby), 56. Poulin (Savage, Darby). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:27. Brankári: Aubin - Hackett. Rozhodovali: Myrtell, Van Massenhoven - 15 716 divákov

TAMPA BAY - PHILADELPHIA 2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1) po predĺžení
Prísne vylúčenie Róberta Petrovického v predĺžení stálo Tampu na domácom ľade dva body. Pritom domáci začali súboj s "letcami" výborne, keď po prvej tretine vyhrávali už 2:0. No tradičné opory Philadelphie Lindros a LeClair sa v druhej tretine postarali o vyrovnanie. V spomínanom predĺžení rozhodol o víťazstve hosťujúceho celku Eric Desjardins. Na všetky tri góly Philadelphie prihrával najlepší nahrávač NHL Mark Recchi.
Góly: 1. Silllinger (Gratton, Warriner), 16. Gratton (Lecavalier, Johnson) - 28. Lindros (Recchi, Desjardins), 40. LeClair (Recchi), 64. Desjardins (Recchi). Vylúčení: 11:10 na 2 min, Kubina (TB) a Richardson (PHI) na 10 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:39. Brankári: Cloutier - Vanbiesbrouck. Rozhodovali: Faucette, Maguire - 17 004 divákov

DALLAS - VANCOUVER 3:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0) po predĺžení
Mužstvo Vancouveru podáva v snahe dostať sa do play-off kolísavé výkony. Pred dvomi dňami prehrali Canucks na domácom ľade s Torontom, no teraz vybojovali remízu na ľade obhajcu Stanleyho pohára. Kľúčovými postavami tohto súboja boli Alexander Mogiľnyj a hlavne brankár Garth Snow. Prvý menovaný svojím 19. gólom v sezóne vyrovnal na 3:3 a potom už mal prácu len Snow, ktorý v predĺžení kryl 7 striel na svoju bránku, zatiaľčo hokejisti Vancouveru na bránku Dallasu nevystrelili ani raz.
Góly: 10. Hull (Hatcher, Gavey), 19. Marshall (Muller, Fernandez), 38. Sim (Zubov, Modano) - 12. Cassels (Näslund, Messier), 42. Druken (May, Cooke), 50. Mogiľnyj (Bertuzzi, Sopel). Vylúčení: 6:6 na 2 min, Morrow (DAL) a Sopel (VAN) po 2x5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:26. Brankári: Fernandez - Snow. Rozhodoval: Roberts - 17 001 divákov

SAN JOSE - DETROIT 1:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) po predĺžení
V zápase chudobnom na góly sa o konečnú remízu postaral za domácich svojím 40. gólom v sezóne Owen Nolan. Ako prvý hráč v San Jose tak dosiahol v jednej sezóne hranicu 40 gólov a zároveň vyrovnal rekord Kellyho Kisia z roku 1992/93 v počte dosiahnutých bodov za jednu sezónu. Remíza pomohla žralokom, ktorí sú na ôsmom mieste v Západnej konferencii, zvýšiť náskok pred Calgary na tri body.
Góly: 19. Nolan (Marleau, Damphousse) - 7. Shanahan (Larionov, Chelios). Vylúčení: 5:6 na 2 min, Norton (SJ) a Verbeek (DET) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:25. Brankári: Shields - Wregget. Rozhodovali: McCreary, Shick - 17 483 divákov

ANAHEIM - NY RANGERS 3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1) po predĺžení
Ani s Paulom Kariyom, ktorý sa vrátil do zostavy Anaheimu, nedokázali domáci "káčeri" zdolať New York Rangers. Vyrovnávajúci gól hostí strelil minútu a 20 sekúnd pred koncom Jan Hlaváč a o víťazstve Rangers rozhodol 29 sekúnd po začiatku predĺženia Brian Leetch po prihrávke Petra Nedvěda. Víťazstvo posunulo Rangers na siedmu priečku Východnej konferencie, iba o jeden bod pred Pittsburgh a Montreal.
Góly: 8. Hrkac (Nielsen), 27. Rucchin (Olausson, Kariya), 33. Selänne (Rucchin, Trnka) - 20. Dvořák (Nedvěd, Hlaváč), 25. Graves (York, Fleury), 59. Hlaváč (Dvořák, Nedvěd), 61. Leetch (Nedvěd). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:22. Brankári: Hebert - Richter. Rozhodoval: Devorski - 13 565 divákov