HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hlasy trenerov po utornajsich stretnutiach 53. kola hokejovej West extraligy

BRATISLAVA 14. marca (SITA) - Hlasy trénerov po utorňajších stretnutiach 53. kola hokejovej West extraligy:

HK 36 Skalica - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Svatopluk Kosík, tréner Skalice: "Strelecká nemohúcnosť mojich zverencov nás pripravila nielen o body, ale aj o reálnu šancu postúpiť do prvej štvorky. Nik nezahral dobre, všetci hráči len priemerný výkon."
Ján Hegyi, tréner L. Mikuláša: "V priemernom zápase sme dokázali streliť viac gólov, a preto sme vyhrali. Čakajú nás však ešte tri zápasy, v ktorých sa pokúsime hrať dobrý hokej a prekvapiť."

HK VSŽ Košice - Slovan Bratislava 0:0
Ján Selvek, tréner Košíc: "Ešte v zápase v Trenčíne sme odštartovali úspešnú sériu, dostali sa do psychickej pohody. Hráči si viac verili, ako keď som mužstvo preberal. Môžem povedať, že to potiahli všetci, funkcionári, tréneri i hráči. Vďaka všetkým došlo k zlepšeniu. Som rád, že v závere sezóny môžeme hrať dobrý zápas aj s kvalitným Slovanom, na ktorého hre sa možno odrazila skutočnosť, že už má 1. miesto isté."
Ľubomír Pokovič, asistent trénera Slovana: "Z nášho hľadiska sa začal zápas vyvíjať nepriaznivo, urobili sme niekoľko chýb. V II. a III. tretine sme boli vzadu oveľa disciplinovanejší, ale Košice nám nedovolili ísť do prečíslenia. V zápase bolo niekoľko šancí, ale zlikvidovali ich brankári. Bol to súboj brankárov. Hokej to bol celkom dobrý."

ŠKP Poprad - VTJ Spišská Nová Ves 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Bedřich Brunclík, tréner Popradu: "Som veľmi šťastný, že sme sa prebojovali do play off. V dnešnom zápase sme mali veľmi veľa šancí, ktoré sme však nepremenili a tým sme dávali súperovi aj určitú silu. V ďalších stretnutiach chceme hrať naplno a získať ešte nejaké body."
Ján Faith, tréner Spišskej Novej Vsi: "Ťažko sa nám hrá, keď sme v takejto nepríjemnej situácii. Výsledok vyzerá dosť vysoký, ale mali sme aj my gólové príležitosti, ktoré sme na rozdiel od súpera nepremenili. Chceme dôstojne dohrať extraligu."

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Július Šupler, tréner Trenčína: "Ďakujem hráčom za víťazstvo, krok za krokom sa blížime k splneniu nášho cieľa, ktorým je účasť v play off. Päť tisícok divákov si prišlo na svoje, aj keď niekedy nad technikou prevládala taktická stránka, ale tak sa takéto súboje hrávajú. Musím vyzdvihnúť výkon brankára Murína, ktorý chytal výborne a viackrát nás podržal."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Podali sme výkon bez iskry, nasadenia, dôrazu a agresivity. Pridalo sa k tomu aj nepremieňanie gólových šancí a to všetko spôsobilo, že sme prehrali. Svoj štandard predviedol jedine mladý brankár Kostúr, ostatní hráči za svojimi možnosťami zaostali. Domáci nám dali v riešení niektorých
gólových situácii lekciu."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk