HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Kosiciach budu premie aj za zachranu

KOŠICE 15. marca (SITA) - V šatni košických hokejistov sa po 53. kole otváralo jedno šampanské za druhým. Ušlo sa aj prezidentovi klubu Tiborovi Snakovi či primátorovi Košíc Zdenkovi Trebuľovi. Majster mal dôvod na prípitok, po strastiplnej sezóne, keď až do 49. kola mu patrila len posledná priečka, sa definitívne zachránil. Prezident HC VSŽ Košice Tibor Snak si malé oslavy želal už po zápase so Slovanom, teda tri kolá pred koncom a dočkal sa. "Som veľmi rád. Konečne je všetko jasné," vyznal sa bezprostredne po tom, ako železiari spoznali aj výsledok Spišskej Novej Vsi v Poprade.
Ako by ste zareagovali, keby vám niekto pred desiatimi kolami, keď ste na Spišiakov strácali päť bodov, povedali, že tri kolá pred koncom budete mať 7 bodov k dobru?
"Aj keď sa situácia pre nás vyvíjala nepriaznivo, stále som hovoril, ideme ďalej. Bolo to vypätie, náročné bolo zmobilizovať hráčov, mužstvo bolo na dne. No pomery sa skonsolidovali a ja si cením najmä skutočnosť, že sa tak stalo za pochodu. Trvalo nám to dlho, ale predsa. Rozchytal sa brankár Klempa, dostavila sa pohoda, stmelil sa kolektív. Ak by sme tak ako teraz hrali od začiatku sezóny, myslím, že sme mohli zasiahnuť do bojov o prvú štvorku."
Funkciu prezidenta ste zobrali tri dni pred začiatkom súťaže s jediným zámerom zachrániť extraligu. Aký podiel úspechu si pripíšu funkcionári?
"Vytvorila sa dobrá partia počnúc správnou radou cez trénerov až po hráčov. Pri nákupoch sme nie vždy mali šťastnú ruku, ale tréner Selvek nakoniec dokázal mužstvo zmobilizovať. Isté je, že funkcionári bez trénerov a hráčov by nedokázali nič a naopak, ak by vedenie nezohnalo finančné prostriedky, nezachránili by sme sa."
Budú sa deliť odmeny za záchranu?
"Samozrejme. Budú síce podstatne menšie ako sa v minulosti dávali za titul, no myslím si, že chlapci mali pekné prémie už za víťazstvá, odmena za záchranu je ako bonus."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk