HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Petrovický sa lúči s reprezentačnou kariérou
zdroj: jäzva

Petrovický sa lúči s reprezentačnou kariérou

Jubilejný stý zápas v slovenskej reprezentácii bol pre Róberta Petrovického posledným

 Presne šesť rokov po zisku titulu majstra sveta končí svoje pôsobenie v slovenskej reprezentácii jej kapitán na tohtoročnom svetovom šam{+r36433}pionáte Róbert Petrovický. Tridsaťštyriročný center po poslednom zápase Slovenska v Halifaxe so Slovinskom oznámil, že už reprezentačný dres neoblečie. Petrovický sa lúči po svojom jubilejnom stom zápase v národnom tíme v kariére.

"Definitívne končím, viac už meno Petrovický v reprezentácii nebude, možno až v ďalších generáciách," povedal po definitívnej záchrane Slovákov v elitnej kategórii majstrovstiev sveta a pokračoval: "Som strašne rád, že sa podarilo udržať elitnú kategóriu. Do budúcnosti tým, čo prídu do reprezentácie, chcem zaželať, aby sa im darilo. Ja im budem fandiť a opakujem ešte raz - budem im fandiť."

Na svetovom šampionáte strelil Petrovický 4 góly, čím ich v reprezentačnej kariére dal celkovo 28, a pridal 2 asistencie. So šiestimi bodmi bol štvrtým najproduktívnejším hráčom Šuplerovho výberu.

"Po poslednom zápase sú to už len dobré pocity. Posledné dva duely boli veľmi ťažké pre kaž{+l36232}dého, v piatok sme hrali lepšie, v sobotu nás podržal Jano Lašák. Je to vynikajúci gólman," hodnotil Petrovický, ktorý s reprezentačným tímom zažil pekné i horšie chvíle.

Bol členom výberu na zimných olympijských hrách 1994 v Lillehammeri, kde Slovensko prvýkrát prerazilo vo svetovom hokeji, s tímom postúpil z B-kategórie majstrovstiev sveta v roku 1995, zažil premiéru medzi elitou 1996 i zlatý šampionát v Göteborgu 2002. Smutné okamihy prežíval v Salt Lake City 2002 i teraz v Halifaxe 2008. Veľký srdciar pozvánky do reprezentácie neodmietal.

"Bol som pri postupoch, titule i pri ťažkých situáciách. Chcem poďakovať verným fanúšikom, ktorí stáli za nami. Boli to ťažké tri, štyri týždne. My sme do Halifaxu prišli na úkor našich dovoleniek, snažili sme sa zamakať. Zachránili sme sa a ideme ďalej," dodal Petrovický, ktorý ako správny kapitán poďakoval po zápase všetkým svojim spoluhráčom. Jeho ďalšia kariéra sa bude odvíjať už len na klubovej úrovni, od novej sezóny by mal byť hráčom českých Vítkovíc.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk