Hokej.sk Hokej.sk

Peter Budaj krstným otcom
zdroj:

Peter Budaj krstným otcom

V auguste uplynul už rok od zrodu jedinečného projektu Eurolanche, ktorý zatiaľ nemá v Európe konkurenciu.

V auguste uplynul už rok od zrodu jedinečného projektu Eurolanche, ktorý zatiaľ nemá v Európe konkurenciu. Fanklub Colorada Avalanche začal {+r38543}zhromažďovať všetkých európskych fanúšikov čoho výsledkom je zatiaľ „iba“ 30 členná základňa tímu. Noví členovia mohli začať využívať e-shop, ktorý dodáva produkty priamo z USA, každý člen dostal vlastný preukaz, či si mohli medzi sebou len tak „pokecať“.

Hlavnou myšlienkou však neboli len materiálne veci, ale hlavne zážitky, ktoré sa uskutočňujú najmä vďaka vzájomným stretnutiam. Spočiatku sme sa stretávali {+l38541}v malých skupinkách a až júl priniesol zmenu. Zmenu, na ktorú nikto z nás nezabudne.

Fanklub Eurolanche dostal vynikajúcu príležitosť stretnúť sa s brankárom Petrom Budajom v jeho rodnej Banskej Bystrici. Na stretnutie dorazilo sedem členov z okolitých krajín strednej Európy, ktorým nerobilo problém prekonať väčšie vzdialenosti, aby uvideli hráča Colorada Avalanche na vlastné oči.

Celé stretnutie s budúcou jednotkou „Lavín“ trvalo vyše sto minút a každý z nás bol veľmi prekvapený Budajovou skromnosťou, priateľským tónom a milým prejavom. Cítili sme sa, akoby sme boli na pive so starým známym a nie s jednotkou tímu NHL.

Okrem nespočetného množstva otázok prebehli počas stretnutia dve menšie „ceremónie“. Budaj sa slávnostne stal čestným členom fanklubu, ale takisto ho aj pokrstil, nič iným, než ľadom, bez ktorého sa hokej hrať nedá. Peter bol úprimne rád, že zaujal takýto post a my sme mu boli nesmierne zaviazaný, že si na nás našiel čas.

Eurolanche má za sebou prvý rok existencie. Nie vždy sa stretol s priateľskou tvárou. Mal svojich neprajníkov, n{+r38542}o myslím si, že za tak krátku dobu urobil veľký pokrok, ktorým dokázal, že mu ide o najdôležitejšiu časť hokeja  - o fanúšikov.

Kompletnú fotogalériu zo stretnutia nájdete na oficiálnej stránke fanklubu (www.eurolanche.com). V prípade otázok ohľadne fanklubu, členstva, či e-shopu použite email eurolanche@eurolanche.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Colorado

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk