HOKEJ.sk HOKEJ.sk

DK SZĽH trestala hráčov HK 95 Považská Bystrica
zdroj:

DK SZĽH trestala hráčov HK 95 Považská Bystrica

DK SZĽH na svojom pravidelnom pondelkovom zasadnutí naparilo tresty pre hráčov HK 95 Považská Bystrica.

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) na svojom pravidelnom pondelkovom zasadnutí riešila niekoľko prípadov priestupkov proti disciplinárnemu poriadku. Prísnym trestom sa nevyhlo niekoľko hráčov.

Ako agentúru SITA informoval predseda DK SZĽH Vlastimil Chvojka, v 1. hokejovej lige seniorov inkasovali tresty a pokuty dvaja hráči Považskej Bystrice Stanislav Hajas a Marek Koleno, obaja sa previnili v stretnutí 5. kola HK "Stars" Nové Zámky - HK 95 Považská Bystrica (2:5). Hajas za napadnutie protihráča inkasoval trest na 6 majstrovských stretnutí nepodmienečne v 1. HL seniorov do 10. októbra a navyše aj finančnú pokutu 3000 Sk. Rovnakou sumou DK SZĽH potrestala aj jeho spoluhráča Mareka Kolena, ten však za napadnutie diváka dostal "stopku" na dvanásť majstrovských stretnutí nepodmienečne do 4. novembra. "Spomínaný hráč diváka štverajúceho sa na plexisklo klepol hokejkou po ruke, čo nie je prípustné," prezradil pre agentúru SITA V. Chvojka.

V 1. HL juniorov i seniorov si v ôsmich dueloch nezahrá Marek Lukáč takisto z HK 95 Považská Bystrica. Ten v zápase 4. kola 1. hokejovej ligy juniorov MšHK Prievidza - HK 95 Považská Bystrica (4:3) dostal po skončení duelu za nešportové správanie od rozhodcu duelu trest v hre a od DK SZĽH aj osemzápasový dištanc s trojtisícovou pokutou.

"Pondelňajšie rokovanie DK SZĽH prinieslo aj niekoľko ďalších prípadov, rozhodnutie o ich konečnom verdikte sme však odložili," dodal pre agentúru SITA V. Chvojka.

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk