HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Minnesota už údajne ponúka Gáboríka iným klubom
zdroj:

Minnesota už údajne ponúka Gáboríka iným klubom

V zámorí sa množia špekulácie o ďalšej budúcnosti krídelníka Mariána Gáboríka.

V zámorí sa množia špekulácie o ďalšej budúcnosti krídelníka Mariána Gáboríka, podľa zdroja denníka StarTribune z prostredia NHL už Minnesota ponúkla odchovanca trenčianskeho hokeja iným klubom. Ďalší zdroj rovnakého denníka povedal, že Wild s Gáboríkom zmluvu nepodpíšu. Generálny manažér Minnesoty Doug Risebrough už údajne rozbehol viaceré aktivity na prípadnú výmenu kľúčovej osobnosti tímu.

{+r31745}Gáborík, ak sa nedohodne s Wild na novom kontrakte, bude od budúceho leta neobmedzeným voľným hráčom a Minnesota ho stratí bez náhrady. Ak by všetky rokovania o zmluve smerovali do stratena, klub by sa ho ešte mohol pokúsiť vymeniť, aby získal aspoň nejakú náhradu. Rokovania o kontrakte sú pozastavené a obe strany už o návrhoch dva týždne nehovorili. Gáborík má v posledných dňoch zdravotné problémy a posledné dva zápasy nehral. Vedenie i hráč presnú príčinu zranenia taja, vie sa iba, že ide o problémy v dolnej časti tela.

Dvadsaťšesťročný Trenčan mal v minulosti viacero ťažkostí so slabinami. Súčasné problémy pravdepoodobne s nohou presvedčili Wild, že je dôležité vymeniť ho čo najskôr. Risebrough odmietol pre StarTribune komentovať informácie od zdroja novín. Vyzerá to však, že už rokoval s náprotivkami z Montrealu Bobom Gaineym a z Los Angeles Deanom Lombardim. Navyše vo štvrtok sa stretne s ďalšími kolegami na schôdzke generálnych manažérov v Chicagu.

Najnovšie z klubu: Minnesota

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk