HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kolník dohrá sezónu v Nových Zámkoch
zdroj: Štartfoto

Kolník dohrá sezónu v Nových Zámkoch

Historicky druhý najlepší kanonier slovenskej extraligy Ľubomír Kolník dohrá túto sezónu v prvoligových Nových Zámkoch.

Účastník druhej najvyššej slovenskej súťaže HK Nové Zámky sa dohodol na spolupráci so skúseným útočníkom Ľubomírom Kolníkom do konca sezóny 2008/2009. Štyridsaťročný pravý krídelník a historicky druhý najlepší kanonier extraligy by mal aktuálne poslednému tímu tabuľky pomôcť v posune vyššie.

{+r32586,200x246}"Verím, že práve on je správne riešenie na posilnenie útočnej sily nášho mužstva, a že spolupráca bude vzájomne prospešná," uviedol predseda novozámockého klubu František Sucharda a pokračoval: "Pred sezónou sme mali a aj stále máme vyššie ciele ako posledné miesto. Chceme dokázať, že sa zachránime hokejom a opustíme poslednú priečku v tabuľke." Nové Zámky sú síce momentálne v prvej lige posledné, vzhľadom na 60-bodový trest pre Lučenec sa ale o záchranu obávať nemusia.

Kolník odštartoval aktuálnu sezónu v drese Ardo Nitra, no tam s ním predčasne ukončili kontrakt a skúsenému útočníkovi nevyšlo ani následné pôsobenie v HK 36 Skalica. Za klub zo Záhoria odohral počas mesiaca desať zápasov, v ktorých však ani raz nebodoval.

Štyridsaťročný krídelník bol bodovo úspešnejší počas pôsobenia v Nitre, kde rovnako v desiatich zápasoch tejto sezóny strelil gól a na ďalšie tri prihrával. Kolník, ktorý v minulosti hrával v Dukle Trenčín, Slovane Bratislava, Zvolene aj fínskych celkoch Lukko Rauma a Espoo Blues, dostal od Nových Zámkov prísľub, že v prípade záujmu z extraligy bude okamžite uvoľnený.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk