HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Barinka sa vracia na Slovensko, D. Vrbata do M. Boleslavi
zdroj:

Barinka sa vracia na Slovensko, D. Vrbata do M. Boleslavi

Výmena medzi HKm Zvolen a BK Mladá Boleslav definitívne spečatená.

Kluby HKm Zvolen a BK Mladá Boleslav si medzi sebou vymenia hráčov. Zo slovenskej do českej extraligy zamieri David Vrbata, opačným smerom Peter Barinka. "Definitívne sme celú výmenu uzatvorili vo štvrtok. David Vrbata tak definitívne odchádza do Mladej Boleslavi, Peter Barinka bude obliekať náš dres,“ prezradil pre agentúru SITA generálny manažér HKm Zvolen Ivan Piovarči.

{+r19889}Barinka sa do slovenskej extraligy vracia po ročnej prestávke. Odchovanec trenčianskeho hokeja hral v poslednej sezóne v českej najvyššej súťaži za Zlín a Třinec, v tejto nastupoval za Mladú Boleslav. V drese nováčika strelil 31-ročný útočník v 34 stretnutiach 5 gólov a pridal štyri asistencie. Vo Zvolene ešte počas kariéry nehral, do mužstva ho pravdepodobne priviedol generálny manažér HKm Ivan Piovarči, pod ktorého funkcionárskym vedením hral v Trenčíne.

V Mladej Boleslavi budú mať po výmene so Zvolenom oboch súrodencov Vrbatovcov. Slávnejší Radim prišiel pred týždňom po ukončení pôsobenia v Tampe Bay. David začal túto sezónu v Poprade, odkiaľ ho po štyroch zápasoch prepustili a dohodol sa so Zvolenom. V slovenskej extralige odohral v ročníku 2008/09 celkovo 33 stretnutí, v ktorých strelil 9 gólov a na ďalších 19 prihrával.

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk