HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tatar aj Štajnoch nomináciou príjemne prekvapení
zdroj:

Tatar aj Štajnoch nomináciou príjemne prekvapení

Tomáš Tatar pre hokej.sk: "Som určite veľmi prekvapený, veď kto by to na mojom mieste čakal. Ďakujem trénerovi, že mi dáva takúto príležitosť, predsa len pozvánka do národného tímu nechodí každý deň."

Reprezentačný tréner Ján Filc si do nominácie na budúcotýždňové prípravné zápasy proti Bielorusku a Švajčiarsku vybral aj dvojicu úspešných „dvadsiatkáro{+r44138,200x228}v“ Tomáša Tatara a Martina Štajnocha. Pre oboch mladíkov to bude prvá skúsenosť v seniorskom národnom tíme a obaja sa na ňu veľmi tešia.

„Som veľmi prekvapený, veď kto by to na mojom mieste čakal. Ďakujem trénerovi, že mi dáva takúto príležitosť, predsa len pozvánka do národného tímu nechodí každý deň,“ reagoval útočník Zvolena Tomáš Tatar, keď sme mu ako prví oznámili, že ho čaká premiéra v tíme Jána Filca.

Po úvodnej radosti a strate slov sa stále iba osemnásťročný krídelník, ktorý bol na prelome rokov v Kanade oporou našej juniorskej reprezentácie, predsa len rozhovoril. „Teším sa, že opäť budem môcť ukázať, čo je vo mne, tentoraz na najvyššej úrovni. Navyše budem mať šancu priučiť sa opäť niečo nové od skúsenejších a starších hráčov. Samozrejme veľa z nich ani osobne nepoznám, ale už len sledovať ich bude určite zážitkom,“ pokračoval pre hokej.sk dubnický odchovanec.

S kormideln{+l43536,200x250}íkom Filcom v kontakte nebol a naživo sa videli iba v diskusnej relácii Aréna na STV. „Pán Filc tam dostal otázku, či neplánuje zapracovať do tímu aj niekoho z úspešných dvadsiatkárov. Vtedy povedal, že je to možné už v blízkej budúcnosti, no naozaj som nečakal, že práve ja dostanem možnosť už teraz. Veľmi sa z tejto šance teším,“ doplnil Tomáš Tatar, ktorý sa už teší aj na stretnutie s Martinom Štajnochom. „Pokecáme a zaželáme si, nech sa nám v reprezentácii darí,“ poznamenal veľký talent slovenského hokeja.

Iba o pár mesiacov starší Štajnoch sa o nominácii dozvedel od spoluhráčov v HK Orange 20. „Určite je to veľmi príjemná správa, ktorú som nečakal. Teším sa na prvé zápasy v A-tíme a novú atmosféru. Pričuchnem k reprezentácii a zistím, ako to tam funguje,“ reagoval na reprezentačnú pozvánku odchovanec prievidzského hokeja.

Najlepší obranca Slovenska na šampionáte v Kanade väčšinu kolegov z národného tímu nepozná, no napriek tomu sa na zraz veľmi teší. Čaká aj na to, čo vymyslia spoluhráči z „dvadsiatky“, keď sa mu ako prvému podarilo vybojovať si pozvánku.{+r41448,200x131}

Štajnoch určite dohrá nadstavbovú časť extraligy pod vedením Štefana Mikeša v Púchove a už podpísal s družstvom zmluvu aj pre budúci rok. Vo februári však ešte bude môcť posilniť niektorý z extraligových kádrov. „My dvadsiatkári máme posunutú uzávierku prestupov, takže všetko je otvorené. Záujem je z viacerých klubov, je to na mne, ako sa rozhodnem,“ doplnil Štajnoch.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk