HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zvolen má Siváka a Pohorelca, Klouda do Žiliny
zdroj:

Zvolen má Siváka a Pohorelca, Klouda do Žiliny

V slovenskej extralige sa zrodila nečakaná výmena na linke Zvolen - Žilina.

V slovenskej extralige sa zrodila nečakaná výmena na linke Zvolen - Žilina. Z tretieho tímu najvyššej súťaže mieri pod Dubeň Peter Klouda, opačným smerom Peter Sivák. Obaja budú vo svojich kluboch pôsobiť do konca sezóny, potom by sa mali stať voľnými hráčmi.

{+r27061}"Je to možno trocha prekvapujúce, ale zvážili sme, že na play off potrebujeme typovo iného hráča, ako je Peter Klouda, ktorý je technický, talentovaný. Do play off však hráč musí ísť so 120-percentným nasadením. Preto sme sa rozhodli, že pristúpime k tejto výmene, Peter Sivák dáva do každého súboja veľké srdce," povedal pre agentúru SITA generálny manažér HKm Zvolen Ivan Piovarči.

O Siváka mal v minulých dňoch záujem najmä Zlín, odkiaľ chcela Žilina získať brankára Igora Murína. Napokon sa obaja stretnú vo zvolenskej šatni. "To sú výmeny, ide v nich o to, kto sa dohodne skôr," vysvetlil Ivan Piovarči.

Klouda odohral za Zvolen 42 zápasov s bilanciou 9 gólov a 43 asistencií, Sivák v žilinskom drese nastúpil na 46 stretnutí, v ktorých sa tešil z 12 presných zásahov a 13 gólových prihrávok.

Zvolenčania sa zároveň dohodli s prvoligovou Detvou na striedavom štarte Dušana Pohorelca. Tridsaťšesťročný účastník ZOH 1994 v Lillehammeri naposledy v extralige nastúpil 2004/05, keď hral tiež za Zvolen. "Na play off potrebujeme širší káder, Dušan má dostatok skúseností," poznamenal Ivan Piovarči.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk