Hokej.sk Hokej.sk

Priekopnícka misia Eurolanche úspešná
zdroj:

Priekopnícka misia Eurolanche úspešná

David Púchovský: „Cesta predčila všetky naše očakávania. Ani sme nedúfali, že dostaneme taký veľký priestor. Nezažili sme žiadne prekážky a sklamania."

Len pred nedávnom sa z amerického Denveru vrátila trojčlenná delegácia európskeho fanklubu Colorado Avalanche. Vysnívaný sen, ktorým boli zápasy „lavín", sa stal skutočnosťou. My sme sa o dlho pripravovanom projekte porozprávali s predsedom fanklubu Davidom Púchovským. Viac informácii o fungovaní fanklubu nájdete na stránke eurolanche.com.

Ako dopadla dlho očakávaná a takmer rok pripravovaná cesta do zámoria?
{+r40558,200x209}„Predčila všetky naše očakávania. Ani sme nedúfali, že dostaneme taký veľký priestor. Všetci k nám boli milí a ochotní. Nezažili sme žiadne prekážky a sklamania. Peter Budaj nám vybavil VIP lístky, čo nás skutočne prekvapilo. Mysleli sme totiž, že na hráčov budeme musieť čakať niekde pred halou. Dostali sme sa však až pred šatne. Bol to pre mňa snáď najväčší zážitok v živote."

V Colorade ste však neboli iba na dovolenke. Na programe bolo aj stretnutie s klubom a prezentácia činností a cieľov fanklubu...
„Páčilo sa im to a prisľúbili nám spoluprácu pre budúcnosť. Asi najväčšou podporou by mali byť voľné lístky počas ďalších výjazdov pre našich členov."

Ako prijali vašu činnosť?
„Asi nečakali až také výsledky práce v Európe. Možno si mysleli, že príde iba skupina reprezentujúca možno piatich fanúšikov. My však máme dnes 55 členov z dvanástich krajín."

Stretli ste sa aj s hráčmi, ako reagovali oni?
„Boli prekvapení. Väčšina reagovala kladne. Laperriere zdravil dokonca po slovensky. S Petrom Budajom sa už poznáme, bol super. Marek Svatoš nás po pár zápasoch sám zobral do šatne. Čo dodať?"

Ako by mali vyzerať cesty fanklubu do Colorada? Koľko členov viete uspokojiť a ako často by sa malo cestovať?
„Rád by som to organizoval raz za sezónu. Bolo by to pre všetky strany lepšie. Radšej nech ide väčší počet fanúšikov. O detailoch sme ešte nehovorili. Malo by to však byť najmä pre aktívnych členov. Takto sme sa dohodli s klubom."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk