HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bol to môj zatiaľ najdôležitejší gól, priznal Bartečko
zdroj:

Bol to môj zatiaľ najdôležitejší gól, priznal Bartečko

Ľuboš Bartečko: "Ani Maďarov neradno podceniť. Hovorili sme si o tom celý týždeň a v tomto súboji sa to potvrdilo."

Slováci vyhrali vo svojom úvodnom vystúpení na 73. majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Klotene nad tímom Maďarska najtesnejším možným rozdielom 4:3. O výhre jasného favorita súboja rozhodol kapitán Ľuboš Bartečko až 13 sekúnd pred koncom a upokojil tak všetkých priaznivcov slovenského hokeja.{+r48117,200x246}

Skóre otvoril už v 2. min Štefan Ružička a v prvej tretine to vyzeralo na vysoký debakel v prospech Bartečka a spol. Slovákom sa však nedarilo prekonať výborne chytajúceho Szupera v bránke Maďarska, ktorý držal svoj tím nad vodou. V úvode druhej dvadsaťminútovky zverenci Pata Cortinu dokonca vyrovnali, no v závere prostrednej časti sa Slováci vďaka presným zásahom Bartečka a Marcela Hossu dostali do dvojgólového vedenia. Ani v tretej časti však nedokázali odkliať nepresnú mušku a naopak súperovi dovolili vyrovnať na 3:3.

„Do zápasu sme išli s tým, že to nebude jednoduché, čo sa aj potvrdilo. Za stavu 3:1 pre nás som už veril, že budeme hrať v pohode, ale opak bol pravdou. Maďari začali hrať aktívnejšie a podarilo sa im vyrovnať. Stále sme išli za víťazstvom, čo sa nám oplatilo a v závere sme dali gól, i keď troška s prispetím šťastia. Z tohto zápasu sa určite poučíme a vykročíme inou cestou,“ povedal po stretnutí kapitán Ľuboš Bartečko a dodal: „Ani Maďarov neradno podceniť. Hovorili sme si o tom celý týždeň a v tomto súboji sa to potvrdilo."

Napriek tomu, že Maďari päť minút pred koncom riadnej hracej doby vyrovnali na 3:3, Slováci nevešali hlavy a ďalej bojovali. O víťazstve na{+l48155,200x131}koniec rozhodol práve Bartečko, ktorý tak odčinil jediné vylúčenie nášho tímu, ktoré dokázal potrestať Tomáš Šille. „Stále som veril, že vyhráme. Gól spadol akoby z neba. Pri mojom vylúčení sme dostali gól, tak som veľmi rád, že som potom rozhodol. Bol to môj zatiaľ najdôležitejší gól,“ prezradil Ľ. Bartečko.

Tréner Ján Filc zareagoval na vyrovnanie oddychovým časom, počas ktorého svojim zverencom prízvukoval, aby nepodľahli panike. „Hovoril, aby sme sa upokojili a naďalej išli za víťazstvom. Mali sme naďalej bojovať, nenechať hrať súpera a tlačiť sa do bránky. To sme naplnili, puk sa ku mne odrazil a dal som gól. Bol to nádherný pocit. Ale už teraz myslíme na ďalší zápas,“ uviedol Ľ. Bartečko.

Napriek tomu, že sa Slováci vo svojej premiére vo{+r48153,200x131} Švajčiarsku viditeľne trápili, Bartečko naznačil, že to nemusí byť zlé znamenie. „Prvé zápasy sú veľmi dôležité a treba ich vyhrať. Podobný zápas sme mali aj v Göteborgu, keď sme získali titul. Tam sme sa v prvom súboji trápili s Ukrajinou. Verím, že nás to povzbudí,“ skonštatoval 32-ročný krídelník švédskej Luley.

Ako priznal, keby mu niekto pred zápasom povedal, že o výhre nad Maďarskom rozhodne až 13 sekúnd pred koncom, neveril by mu. „Nie je však podstatné, že som ho dal ja. Naša sila je v tom, že všetci hráme spolu a nikdo nehrá sám za seba. V ďalšom zápase strelia góly asi iní,“ poznamenal Ľ. Bartečko, ktorý pochválil oba fanúšikovské tábory za výborné povzbudzovanie.

Odporúčame

ProFutbal.sk