HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Slovane Demel, V. Nemec aj L. Hudáček, Hovi odchádza
zdroj:

V Slovane Demel, V. Nemec aj L. Hudáček, Hovi odchádza

Hráči HC Slovan Bratislava v pondelok krátko popoludní začali s letnou prípravou na sezónu 2009/2010.

Hokejisti extraligového tímu HC Slovan Bratislava v pondelok krátko popoludní začali s letnou prípravou na sezónu 2009/2010. Trénerský tandem Róbert Pukalovič - Antonín Stavjaňa nebude mať k dispozícii viacero stabilných hráčov základnej zostavy z minulého súťažného ročníka. Ako agentúru SITA informoval Róbert Pukalovič, po vypršaní zmlúv z klubu odchádzajú Daniel Hančák, Jan Srdínko, Martin Výborný, Ivo Kotaška, Marek Uram, Miroslav Lažo, Radoslav Kropáč, Ľubomír Pištek, Juraj Gráčik a aj ďalší hráči. "Z hráčov, ktorým sa skončila zmluva, viem iba o predĺžení spolupráce s Lipianskym," uviedol tréner Slovana R. Pukalovič.

"Osud brankára Hoviho je v Slovane neistý, pretože aj keď má s nami stále platnú zmluvu, rozmýšľa o odchode do iného klubu," povedal Pukalovič, ktorého doplnil generálny manažér Slovana Maroš Krajči: "V spolupráci s agentom si hľadá nové pôsobisko, chytať v Slovane totiž už pre neho nie je dostatočne motivujúce."

{+r44724,200x246}Počas letnej prípravy na suchu, ktorá potrvá do 26. júna, bude domovom belasých športová hala Mladosť, no tréneri zvažujú aj týždňové sústredenie. "Na týždeň by sme chceli ísť v rámci Slovenska na sústredenie, nič však nie je isté," prezradil Pukalovič. Prvýkrát by sa hráči tretieho mužstva sezóny 2008/09 mali na ľade objaviť 20. júla.

Vedenie extraligistu po masívnom odchode hráčov v závere uplynulej sezóny do svojich radov pomaly získava nové tváre. Už začiatok letnej prípravy s tretím tímom uplynulého ročníka absolvujú okrem dávnejšie avizovaného Radima Tesaříka aj ďalší noví hráči. Rovnako ako Tesařík prichádza zo Znojma útočník Tomáš Demel, ktorý podpísal trojročný kontrakt. Tridsaťročný krídelník okrem viacerých českých klubov hrával aj v ruskom mužstve Lada Togliatti a v ročníku 1999/2000 pôsobil v extraligovej Spišskej Novej Vsi. Práve odtiaľ sa Slovanu podarilo získať talentovaného útočníka Libora Hudáčka. Ten sa belasým farbám upísal rovnako na tri roky. Stále iba 18-ročný center odohral v drese HK Spišská Nová Ves v uplynulej sezóne I. hokejovej ligy 41 zápasov s bilanciou 17 gólov a 17 asistencií. Z Dukly Trenčín získal Slovan útočníka Vladimíra Nemca, ktorý podpísal kontrakt na jeden rok s ročnou

Z pôvodného kádra zostávajú Martin Kuľha, Martin Hujsa, Róbert Döme, Ľubomír Vaic, Roman Kukumberg, Jozef Kováčik, Michal Sersen, Lukáš Bohunický, Milan Hruška, Peter Huba, Ján Lipiansky a chýbať nebudú ani uzdravený Ondrej Rusnák a navrátilec spoza mora Adam Bezák.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk