HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kukumberg skončil v Slovane
zdroj:

Kukumberg skončil v Slovane

Roman Kukumberg nesúhlasil so znížením platu, a preto napriek platnej zmluve nebude pokračovať v bratislavskom Slovane.

Po Róbertovi Dömem opúšťa káder bratislavského Slovana aj Roman Kukumberg. Dvadsaťdeväťročný center, ktorý odohral za "belasých" dve sezóny (2006/07 a 2008/09), sa nedohodol s vedením klubu na pokračovaní spolupráce napriek tomu, že mal s tímom platnú zmluvu. „My sme po skončení uplynulého ročníka prezentovali, že všetci hráči, ktorí ostanú, musia ísť s platmi dole o 20%. Roman s tým nesúhlasil, a preto sme sa dohodli na {+r46727,200x250}ukončení jeho pôsobenia v Slovane. V najbližších dňoch s ním rozviažeme zmluvu,“ povedal pre hokej.sk generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Bratislavčania napriek odchodu viacerých kvalitných hráčov nechcú opustiť svoje pozície  a chcú sa biť opäť o čelo tabuľky. „Sme znova pripravení bojovať o titul. Rokujeme s viacerými hráčmi a predpokladám, že do kádra pribudne ešte jeden obranca a traja-štyria útočníci. Pokiaľ sa však definitívne nedohodneme, ich mená zverejňovať nebudeme,“ skonštatoval M. Krajči.

Okrem Dömeho a Kukumberga skončili v Slovane po minulej sezóne aj Miroslav Lažo, Radoslav Kropáč, či Marek Uram. Naopak do družstva prichádzajú tridsaťročný český krídelník Tomáš Demel, Vladimír Nemec naposledy pôsobiaci v Trenčíne, David Skokan z Popradu, talentovaný Libor Hudáček a skúsený český obranca Radim Tesařík. Hudáček by však mal obliekať dres reprezentačnej dvadsiatky.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk