HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kukumberg mieri do KHL, dohodol sa s Ladou Togliatti
zdroj: štartfoto

Kukumberg mieri do KHL, dohodol sa s Ladou Togliatti

Slovenský reprezentačný útočník Roman Kukumberg odchádza zo Slovana Bratislava do ruskej KHL, kde sa upísal tímu Lada Togliatti.

Slovenský reprezentačný center Roman Kukumberg, ktorý len prednedávnom rozviazal zmluvu so Slovanom Bratislava, sa upísal ruskému tímu Lada Togliatti. „Už je to spečatené. Moja situácia v Slovane sa vyvinula tak, ako sa vyvinula. Čakal som však, že náš rozchod bude elegantnejší. Nedohodli sme sa na podmienkach a tak som sa stal voľným hráčom pre zahraničie. A netajím sa, že mojou prioritou bolo Rusko,“ povedal pre denník Šport dvadsaťdeväťročný skúsený útočník.

{+r40437,200x250}Záujem z KHL Kukumberga veľmi teší, je to totiž podľa neho najkvalitnejšia európska liga. Na rozdiel od množstva iných hokejistov mu nevadí ani nie najpohodlnejší životný štýl v Rusku. „Možno to znie nezvyčajne, ale ja som tam bol úplne spokojný. Vyhovovalo mi všetko. Problémy som nemal s ničím, v klube to klapalo, vedľa mňa bol aj krajan Tomáš Starosta. Teším sa, že do Ruska mierim znova,“ pokračoval rodák z Bratislavy.

Po tom, ako Kukumberg skončil v Slovane, prišla mu dokonca ponuka aj z konkurenčnej Dukly Trenčín. „Prekvapilo ma to. V nedávnej minulosti som v Dukle odohral štyri pekné sezóny. Posunulo ma to ďalej, otvorilo mi to dvere do reprezentácie. Získal som tam titul a dodnes si tam občas rád zájdem. A so svojimi bývalými spoluhráčmi, Zlochom a Hanzalom, s ktorými sme, dovolím si tvrdiť, vytvorili perfektný útok, si dodnes telefonujeme,“ pripomenul si staré časy Kukumberg.

{+l47273,200x250}Kukumberg strávil zatiaľ väčšinu svojej kariéry v Európe, no krátko pôsobil aj za morom. V sezóne 2005/06 hral za klub Toronto Marlies, ktorý je účastníkom AHL. „To nebol z mojej strany najlepší ťah. Išiel som tam práve z Nižnekamska, navyše po operácii kolena a liečení a nedopadlo to dobre. Nemal som tam vôbec ísť,“ zakončil Kukumberg.

Dvadsaťdeväťročný Kukumberg má za sebou pôsobenie v kluboch HC Slovan Bratislava, Dukla Trenčín, Nižnekamsk a Toronto Marlies. Za slovenskú reprezentáciu odohral celkovo 73 stretnutí a nestrieľal v nich 18 gólov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Togliatti

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk