HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Švédsky kapitán Kenny Jönsson ukončil kariéru
zdroj:

Švédsky kapitán Kenny Jönsson ukončil kariéru

Kenny Jönsson už nenašiel ďalšiu motiváciu na tréning.

Dvojnásobný olympijský víťaz Kenny Jönsson sa rozhodol ukončiť kariéru. Tridsaťštyriročný kapitán švédskej {+r16546}reprezentácie na posledných svetových šampionátoch nenašiel motiváciu do ďalšieho tréningu.

"Urobil som toto rozhodnutie, lebo cítim, že som stratil motiváciu začať počas mimosezónneho obdobia ďalšiu suchozemskú tréningovú drinu," uviedol Jönsson, ktorý posledné štyri sezóny hral za Rögle. V tomto klube začínal aj kariéru, v rokoch 1996 až 2004 odohral 686 zápasov za Toronto a New York Islanders v NHL. V roku 2006 ho zvolili za najlepšieho obrancu olympijského turnaja v Turíne aj napriek tomu, že na podujatí hrali hviezdy z NHL a on pôsobil iba v druholigovom Rögle. Okrem Turína má olympijské zlato aj z Lillehammeru 1994, v roku 2006 pridal aj titul majstra sveta.

"Vrcholom mojej kariéry boli obe olympijské prvenstvá," poznamenal Jönsson, ktorý vo svojej zbierke má aj jednu striebornú a dve bronzové medaily z MS. Jeho brat Jörgen ukončil kariéru po aprílovom zisku majstrovského titulu s Färjestadom.

Odporúčame

ProFutbal.sk