HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Marián Hossa už po operácii ramena
zdroj:

Marián Hossa už po operácii ramena

Slovenský útočník Marián Hossa v piatok úspešne absolvoval operáciu pravého ramena.

Útočník Marián Hossa v piatok úspešne absolvoval operáciu pravého ramena. Najdrahšiemu hráčovi v histórii Chicaga lekári chirurgicky zreparovali drobné natrhnutie svalovo-väzivového pletenca v okolí ramenného kĺbu.

Fyzioterapeut Chicaga Michael Terry predpokladá, že liečba by mohla trvať približne štyri mesiace, čo by znamenalo, že Hossa nestihne úvodné dva mesiace novej sezóny. Chicago odohrá prvý zápas základnej časti 2. októbra proti Floride. Ak všetko pôjde podľa predpokladov, Hossa vynechá 22 stretnutí a môže debutovať 25. novembra v San Jose. Fanúšikovia Blackhawks by ho mohli podľa Chicago Tribune vidieť prvýkrát v domácom prostredí 1. decembra proti Columbusu. "Mariánova operácia sa uskutočnila presne podľa plánov, ktoré sme očakávali. Teraz nastúpi na rehabilitáciu, ktorá by mala trvať štyri mesiace," povedal pre Chicago Tribune fyzioterapeut Blackhawks Michael Terry. Viaceré nezávislé lekárske zdroje však hovoria aj o tom, že sa podobná liečba môže natiahnuť až na šesť mesiacov. Pol roka by sa mal liečiť aj Phil Kessel z Bostonu, ktorému v máji operovali podobné zranenie.

Marián Hossa uzavrel v prvý júlový deň s Blackhawks zmluvu na 12 rokov s hodnotou 62,8 milióna USD. Nový zamestnávateľ sa najskôr pokúšal o konzervatívnu terapiu a rehabilitáciu, operácia mala byť až posledným riešením. Hossa hral s poškodeným ramenom už v poslednej sezóne.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Chicago

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk