HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Anton Tomko sa vzdal postu hlavného trénera HC Košice
zdroj: jäzva

Anton Tomko sa vzdal postu hlavného trénera HC Košice

Anton Tomko sa vo štvrtok vzdal funkcie hlavného trénera mužstva HC Košice.

Anton Tomko sa vo štvrtok vzdal funkcie hlavného trénera mužstva HC Košice. Jeho ďalšie pôsobenie v klube, alebo mimo neho, bude vecou vzájomnej dohody. {+r42934,200x246}

V piatkovom stretnutí šiesteho kola Slovnaft extraligy v Púchove na ľade HK Orange 20 povedie "oceliarov" doterajší asistent Pavel Hulva.

"Mňa osobne to veľmi prekvapilo. Ešte ráno sme absolvovali tréning pod jeho vedením a po ňom sme mali poradu pred zajtrajším zápasom v Púchove. Informácia o abdikácii trénera ma teda zaskočila. Preto sa k tomu momentálne nedokážem obzsiahlejšie vyjadriť, nepoznám príčiny rozhodnutia pána Tomku," uviedol pre hokej.sk kapitán HC Juraj Faith.

Anton Tomko pôsobil pri mužstve HC Košice od sezóny 2007/08, kedy prišiel na východ republiky v pozícii asistenta Jána Šterbáka. Rovnakú pozíciu zastával i popri Rostislavovi Čadovi a od sezóny 2008/09 bol hlavným trénerom. Po zisku majstrovskej trofeje bol vyhlásený v ankete Zlatý puk za trénera roka.

Košiciam po piatich kolách patrí v Slovnaft extralige so 6 bodmi 9. pozícia. Z troch domácich zápasov uspeli oceliari iba raz proti Trenčínu, so Žilinou i Spišskou Novou Vsou prehrali.


 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk