HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ronald Petrovický má problémy s kolenom
zdroj:

Ronald Petrovický má problémy s kolenom

Ronald Petrovický si počas pobytu v predsezónnom kempe Vancouveru podvrtol koleno a natiahol si stredný kolenný väz. Rekonvalescencia potrvá 4 až 6 týždňov

Budúcnosť slovenského útočníka Ronalda Petrovického je na vážkach. Všetko závisí od úspechu rekonvalescencie ľavého kolena. Tridsaťdvaročný Slovák žijúci v kanadskom Prince George nemal nikdy s kolenami žiadne problémy. Počas pobytu v predsezónnom kempe Vancouveru si však podvrtol koleno a natiahol si stredný kolenný väz. "Musím pauzovať 4 až 6 týždňov, je to pre mňa zvláštne, keďže som nikdy nemal problémy s kolenami. Ide o druhý stupeň poškodenia," povedal pre Prince George Citizen Petrovický.

{+r28047}Slovenský krídelník, ktorý v dresoch Calgary, Atlanty, New York Rangers a Pittsburghu odohral v NHL 342 zápasov s bilanciou 92 bodov (41+51), nastúpil počas prípravného kempu Vancouveru na dve stretnutia. To druhé v Anaheime sa mu stalo osudným. "Cítil som sa výborne, všetko išlo perfektne, s Hordichukom a Bolducom sme strávili počas prvých šiestich minút zápasu na ľade polovicu tohto času. Posielali ma do oslabení a cítil som, že mám na tretí či štvrtý útok Canucks," opisoval kľúčové momenty Petrovický a pokračoval: "Darilo sa mi na tréningoch, mal som šancu. Počas zápasu som videl približujúceho sa hráča, prišlo k čistému kontaktu a zrazu - bum. Cítil som, že s kolenom je zle. Skúsil som ešte jedno striedanie, no nemohol som korčuľovať, koleno ako keby viselo na strune."

Žilinský rodák vie, že musí zostať vo forme, aby sa po rekonvalescencii mohol opäť pokúsiť o návrat do kolotoča NHL: "Keby som sa teraz pokúsil koleno otočiť alebo s ním urobiť rýchly pohyb, mohol by som si ho ešte viac poškodiť. Môžem bicyklovať, no nesmiem korčuľovať. Návrat bude ťažký, nikto so mnou nepodpíše zmluvu, keď som zranený a mám 32-rokov."

Nútený oddych a pobyt v Európe inšpirujú Petrovického k premýšľaniu o tom, čím sa bude živiť po skončení hokejovej kariéry. "Športu sa venujem takmer 30 rokov, takže na školu sa veľmi spoliehať nemôžem," podotkol pre Prince George Citizen strieborný medailista z MS 2000 a pokračoval: "Rád by som mal stavebnú firmu a venoval sa obnovám a opravám domov. Mám rád ťažkú prácu, ktorou sa vytvára niečo pekné."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Vancouver

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk