Handzus strelil svoj premierovy gol

Lubos Bartecko dalsim Slovakom v NHL

NEW YORK 29. novembra (SITA) - V sobotňajších stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa predstavilo až osem slovenských hráčov. Šiesti z nich si vylepšili bilanciu v kanadskom bodovaní.
Róbert Švehla sa na víťazstve Floridy nad Buffalom 6:2 podieľal jedným gólom a dvoma asistenciami, čo je jeho najlepší bodový výkon v tejto sezóne. So štyrmi strelami patril medzi najaktívnejších hráčov Floridy a do štatistiky si pripísal aj dve trestné minúty za hrubosť hneď v prvej minúte stretnutia. V drese hostí nedostal trénerovu dôveru Miroslav Šatan, čo je jeho prvá absencia v tejto sezóne.
Po prvý raz sa v jednom zápase NHL predstavili až piati Slováci. Bolo tomu tak v St. Louis, kde privítali hokejistov Washingtonu. V drese hostí hrali Peter Bondra a Richard Zedník a za domácich bluesmanov nastúpili Pavol Demitra, Michal Handzuš a Ľuboš Bartečko, pre ktorého to bol vôbec prvý štart v NHL. Svoj premiérový gól strelil Michal Handzuš, keď strelou medzi betóny Olafa Kölziga otvoril strelecký učet zápasu. Washington stihol ešte v prvej tretine vyrovnať gólom Petra Bondru v presilovke. Ten opäť hýril aktivitou a s ôsmymi strelami na bránu bol najčastejšie strieľajúcim hráčom stretnutia. Bodoval aj Pavol Demitra, ktorý prihrával v presilovke na gól Pierrovi Turgeonovi. Demitra má na svojom konte už dvadsaťtri bodov, čo ho radí na jedenástu priečku medzi najproduktívnejšími hráčmi. Po štvorzápasovom dištanci opäť hral Richard Zedník, ktorý strelil svoj tretí gól v sezóne a pripísal si aj dve trestné minúty.
V dueli New Yorku Islanders proti Caroline (1:3) sa v tíme domácich prvýkrát v tejto sezóne predstavil najvyšší hráč v NHL, obranca Zdeno Chára. Bol to pre neho veľmi uspešný štart do sezóny, keď asistoval pri jedinom góle Islanders. V minulej sezóne mal pritom Chára v dvadsiatichpiatich stretnutiach len jednu asistenciu.
Ôsme víťazstvo za sebou dosiahli hráči Phoenixu Coyotes potom, čo zdolali Los Angeles Kings na jeho ľade 4:0. Chuť prehry neokúsili už štrnásť duelov, čím prekonali klubový rekord z roku 1985, keď klub sídlil vo Winnipegu. Jozef Stümpel si v domácom mužste pripísal do štatistík jeden mínusový bod a štyri strely na bránu.
V ostatných zápasoch sa strelecky presadili Tony Amonte z Chicaga a Martin Straka z Pittsburghu, ktorí strelili po tri góly.