V Pittsburghu uradovali Cesi Jagr a Straka

Peter Bondra nehral pre zranenie slabin

NEW YORK 2. decembra (SITA) - V utorok mala zámorská HNL na programe päť stretnutí. Predstavili sa v nich aj dvaja slovenskí hráči. Róbert Švehla nastúpil v drese Floridy Panthers na ľade New Yorku Rangers, kde jeho panteri prehrali až po predĺžení 4:5. V posledných minútach riadneho hracieho času však všetko nasvedčovalo tomu, že oba body poputujú na Floridu. "Švehlovci" viedli 4:3 a po vylúčení domáceho Esu Tikkanena by hrali až do konca presilovku. Štyridsať sekúnd pred koncom však rozhodca vylúčil práve Róberta Švehlu a hralo sa štyria na štyroch. Newyorčania aj napriek tomu, že neodvolali brakára, vyrovnali strelou Briana Leetcha sekundu pred koncom riadneho hracieho času. V predĺžení rozhodol o ich víťazstve Adam Graves strelou pomedzi betóny brankára Seana Burka. Švehla si okrem dvoch trestných minút pripísal na svoje konto aj jeden plusový bod.
Vo Washingtone, kde domáci hokejisti podľahli New Jersey 0:4, nastúpil v drese Capitals tentoraz len Richard Zedník. Peter Bondra nehral pre zranenie slabín a vymeškal tak prvé stretnutie v tejto sezóne. Zedník zaznamenal v dueli jednu strelu na bránku, jeden mínusový bod a dve trestné minúty za podrazenie. Oporou v tíme hostí bol brankár Martin Brodeur, ktorý mal dvadsaťdva zásahov a po druhý raz v sezóne si udržal čisté konto.
V Piitsburghu remizovali domáci tučniaci s káčermi z Anaheimu 4:4, keď v obidvoch tímoch zabrali ich najväčšie opory. V drese tučniakov strelil Jaromír Jágr dva góly a na ďalšie dva prihrával a hosťujúci Teemu Selänne si pripísal štyri asistencie. Jágr sa vďaka štyrom bodom dotiahol v kanadskom bodovaní na vedúceho Erica Lindrosa, keď obaja nazbierali po tridsaťtri bodov. Výbornú formu potvrdzuje aj Jágrov spoluhráč Martin Straka, ktorý dal jeden gól a na na dva prihrával. V posledných desiatich zápasoch zaznamenal Straka desať gólov a osem asistencií a v kanadskom bodovaní mu patrí celkovo piata priečka.