HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lašák odchádza na hosťovanie do ruského Mytišči
zdroj: jäzva

Lašák odchádza na hosťovanie do ruského Mytišči

"Vidina možnosti ukázať sa v mimoriadne kvalitnej lige bola pre mňa lákavá. Zomlelo sa to neuveriteľne rýchlo a išlo o reakciu Mytišči na zranenie Martina Gerbera," hovorí Ján Lašák

Reprezentačný brankár v službách HC Košice Ján Lašák dostal nečakanú ponuku od ruského klubu Atlant Mytišči a keďže sa mu majstrovský klub rozhodol výjsť v ústrety, už v utorok by mal podpísať kontrakt na hosťovanie do konca januára 2010. V aktuálne jedenástom klube KHL by mal nahradiť Švajčiara Martina Gerbera, ktorého vyradilo zranenie krčnej chrbtice. {+r53643,200x246}

"Lašák sa pripojí k nášmu tímu v najbližšom čase a mal by u nás chytať, kým sa nevyjasní situácia okolo zranenia nášho prvého gólmana Gerbera," konštatoval pre oficiálnu webstránku podmoskovského klubu športový riaditeľ Atlantu Raviľ Ischakov.

"Zmluvu s Atlantom by som mal podpísať v utorok. V pondelok ráno som vyrazil z Košíc do Bratislavy, kde som si vybavil víza a po prespatí v Pardubiciach sa vydám v utorok do Moskvy," potvrdil nám Ján Lašák svoj odchod na hosťovanie do Atlantu.

V KHL sa Lašák stane druhým slovenským brankárom po Rastislavovi Staňovi, ktorý chytá v Severstali Čerepovec. Rodák zo Zvolena tak opráši skúsenosti zo sezóny 2003/04, kedy pôsobil v SKA Petrohrad.

"Vidina možnosti ukázať sa v mimoriadne kvalitnej lige bola pre mňa lákavá. Zomlelo sa to neuveriteľne rýchlo a išlo o reakciu Mytišči na zranenie Martina Gerbera. Priznám sa, že ma záujem ruského klubu potešil a tak som košický klub požiadal o to, či by som to mohol skúsiť. Som veľmi rád, že mi vyšli v ústrety a ja za to Košiciam veľmi pekne ďakujem. Cením si ústretový postoj," dodal Lašák, ktorý by si mohol dobrými výkonmi v bráne Mytišči zvýšiť svoje šance na účasť na olympijských hrách v kanadskom Vancouvri.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk