HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bartečko sa vracia do Švédska, posilní Färjestad
zdroj: jäzva

Bartečko sa vracia do Švédska, posilní Färjestad

Ľuboš Bartečko súčasťou výmeny medzi Färjestadom a Bernom

Slovenský reprezentant Ľuboš Bartečko sa vracia do švédskej elitserien, jeho doterajší zamestnávateľ SC Bern sa dohodol s Färjestadom na výmene za Kanaďana Lee Gorena. Bartečko v najvyššej švédskej súťaži hrával štyri predchádzajúce sezóny, počas ktorých si obliekal dres Luley. Rodák z Kežmarku sa počas leta dohodol s Bernom, za ktorý stihol odohral 28 stretnutí s bilanciou 8 gólov a 11 asistencií. V tíme zo švajčiarskej metropoly mal výborný úvod sezóny, v poslednom čase sa mu však už nedarilo podľa predstáv.

{+r49962}Podnet na výmenu vyšiel zo švédskej strany. Kanaďan Goren sa dostal vo Färjestade do nemilosti fanúšikov i vedenia po jeho vyjadreniach na sociálnej sieti Facebook. Tridsaťdvaročný hokejista reagoval nevhodne na žiadosť mladého fanúšika, aby hral s väčším zápalom a srdcom. Vedenie klubu ho okamžite suspendovalo a snažilo sa o výmenu. Napokon sa dohodlo s Bernom. Goren si už dres Bernu v minulosti obliekol, SC pomohol v kvalifikácii vlaňajšej Ligy majstrov.

Bartečko, ktorý je v nominácii Slovenska na ZOH 2010 vo Vancouveri, si vo Švédsku počas pôsobenia v Lulee urobil veľmi dobré meno. V 186 stretnutiach zaznamenal 149 bodov. "Veríme, že to bude dohoda prospešná pre všetkých. Bern mal o jeho služby záujem. Opúšťa nás fyzicky hrajúci hokejista, na jeho miesto prichádza technik a veríme, že Ľuboš Bartečko nadviaže na svoje pôsobenie v Lulee," uviedol pre Eurosport športový riaditeľ Färjestadu Thomas Rundqvist.

Färjestad je v tabuľke švédskej elitserien zatiaľ štvrtý. V kádri tímu z Karlstadu v doterajšom priebehu sezóny nefiguroval žiaden Slovák, v minulom ročníku tam hrával Dominik Graňák.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Švédsko

Pozri viac

ProFutbal.sk