HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Spilar do fínskeho Espoo Blues
zdroj: jäzva

Spilar do fínskeho Espoo Blues

Vedenie MsHK Garmin Žilina uvoľnilo v pondelok zo svojich radov útočníka Gabriela Spilara, ten už v pondelok večer vycestoval do Fínska

Vedenie MsHK Garmin Žilina uvoľnilo v pondelok zo svojich radov útočníka Gabriela Spilara, pričom prostredníctvom vyhlásenia na svojej klubovej stránke uviedlo ako dôvod neuspokojivé výkony. Samotný hráč ale pre hokej.sk uviedol, že príčina je úplne iná a stanovisko k ukončeniu kontraktu necháva na svojho agenta Miroslava Ságu. Hráč dnes podpísal kontrakt do ko{+r50605,200x246}nca sezóny s fínskym klubom Espoo Blues. Tomu patrí so ziskom 45 bodov aktuálne 12. miesto SM-liigy a Spilar predstavuje druhú posilu do útoku po nedávnom zisku exzvolenčana Toniho Mäkiaha.

"Jediným a hlavným dôvodom odchodu hráča zo Žiliny bola ponuka z fínskej najvyššej súťaže, aj preto sme v pondelok po vzájomnej dohode ukončili kontrakt s MsHK Žilina. V utorok ráno Spilar podpísal zmluvu s fínskym tímom do konca sezóny a vo štvrtok by mal nastúpiť na prvý zápas," informoval Spilarov agent Miroslav Sága.


"Tieto dva rozdielne typy útočníkov by mali priniesť do našej ofenzívnej hry viac sily a variability. Mäkiaho sa predviedol veľmi dobre v predchádzajúcich zápasoch ako silový útočník a veríme, že tak bude aj pokračovať. Spilar by mal naopak zrýchliť našu útočnú hru," uviedol koordinátor Blues pre hráčske záležitosti Janne Vueorinen na klubovom webe fínskeho klubu.

Dvadsaťdeväťročný Spilar odohral v Žiline celkovo 21 duelov s bilanciou 6 gólov a 6 asistencií. Odchovanec košického hokeja na Slovensku hrával aj v Košiciach, Zvolene a v Slovane Bratislava. V zahraničí pôsobil v Sparte Praha, Zlíne a v kazašskom Baryse Astana. V Espoo pôsobí aj slovenský obranca Branislav Mezei.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk