HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rozpocty klubov pred zaciatkom extraligy

Pred začiatkom ôsmej sezóny slovenskej hokejovej extraligy priblížili predstavitelia všetkých desiatich klubov svoje rozpočty a športové ciele.
Maroš Krajči, viceprezident HC Slovan Harvard Bratislava: "Oproti minulému roku sme prešli výraznými zmenami v kádri, ale na druhej strane sme ho doplnili a opäť je naším cieľom bojovať o majstrovský titul. Rozpočet je oproti minulému roku približne rovnaký, možno mierne nižší."
Dušan Mráz, prezident HKm Zvolen: "Minuloročnú finálovú účasť chceme zopakovať aj v novej sezóne. Káder sa mierne zmenil, odišli kvalitní hráči, ale doplnili sme ich novými a celkovo si myslím, že máme kvalitnejší tím. Rozpočet ostal na úrovni minulého roku, čo je 54 miliónov korún."
Ivan Piovarči, prezident Dukly Trenčín: "Máme výrazne omladený káder, čo by malo zvýšiť bojovnosť a nasadenie v charaktere našej hry. Cieľom je hrať tak ako v minulej sezóne v prvej polovici tabuľky. Rozpočet klubu je 38 miliónov, čo oproti minulej sezóne znamená pokles o 10 miliónov."
Július Pažitný, prezident HC ŠKP Poprad: "V tíme máme okrem dvoch hokejistov iba odchovancov. Po finančnej stránke sme na tom zle, pretože nám chýba hlavný sponzor a náš rozpočet je približne polovičný ako majú ostatné kluby."
Zdenko Jurík, generálny sekretár HK 36 Skalica: "S novou trénerskou dvojicou Gregor, Černý ostávajú naše ambície hrať opäť v prvej polovici tabuľky. Káder ešte nemáme ustálený, chceme sa posilniť najmä v obrane. Rozpočet je 18 miliónov, čo je oproti minulému roku o 4 milióny menej."
Vlastimil Škandera, riaditeľ HK 32 Liptovský Mikuláš: "Naším cieľom je v novej sezóne hrať divácky atraktívny hokej s tým, že nemáme cieľ na konkrétne umiestenie. Predvčerom nastali personálne zmeny, keď novým prezidentom klubu sa stal Jaroslav Mlynček a vypracováme koncepciu do roku 2005. Máme uzatvorených 76 sponzorských zmlúv a rozpočet je 21,5 milióna."
Juraj Bakoš, výkonný riaditeľ HC Košice: "V minulej sezóne sme dosiahli najhoršie umiestnenie v histórii slovenskej ligy. Absolvovali sme kvalitnú prípravu s dobrými výsledkami a preto veríme, že s mladými hokejistami budeme produkovať dobrý hokej a s perspektívou dvoch, troch rokov chceme bojovať opäť o titul. Rozpočet klubu je 20 miliónov."
Jaroslav Dzurec, riaditeľ MHC Martin: "Po postupe do najvyššej súťaže chceme dôstojne reprezentovať náš klub aj v extralige. V minulej sezóne sme mali takmer na každom zápase vypredané, takže divácku podporu máme na svojej strane. Z kádra odišlo 10 hráčov, ktorých sme nahradili vlastnými a vekový priemer je 22 rokov. Napriek tomu si veríme. Rozpočet je 20 miliónov."

Najnovšie z klubu: Minnesota

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk