HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Marián Hossa je v poriadku, Kuzminová pre neho inšpiráciou
zdroj:

Marián Hossa je v poriadku, Kuzminová pre neho inšpiráciou

"Som rád, že to takto dobre dopadlo a môžem hrať," povedal na margo utorňajším lekárskych testov slovenský útočník Marián Hossa

Slovenskí hokejoví fanúšikovia s napätím očakávali výsledky utorňajších zdravotných testov útočníka Mariána Hossu. Jeden z najlepších hráčov SR utrpel tesne pred začiatkom turnaja na XXI. zimných olympijských hrách v zápase svojho Chicaga v NHL menší otras mozgu a jeho účasť na tomto podujatí bola čiastočne ohrozená. {+r25135}Lekárske testy však, našťastie, dopadli pozitívne a 30-ročný rodák zo Starej Ľubovne nebude chýbať v zostave trénera Jána Filca v stredajšom úvodnom vystúpení Slovenska na vancouverských hrách proti Česku. "Doktor mi povedal, sa mi to ´urobilo´ dokonca ešte lepšie ako minule. Som rád, že to takto dobre dopadlo a môžem hrať," netajil svoju radosť po utorňajšom tréningu trojnásobný víťaz ankety Zlatý puk pre najlepšieho hokejistu Slovenska.

Podľa Mariána Hossu, pre ktorého to budú po Salt Lake City 2002 a Turíne 2006 už tretie olympijské hry, sú favoriti tohto turnaja jasní. "Myslím si, že najväčšiu silu a kvalitu predstavujú domáci a Rusi. Všetci o tom tak hovoria a zhodujú sa na tom. Ostatné silné tímy by sa mali umiestniť od 3. do povedzme 6. miesta a ja verím, že tam nebudeme chýbať ani my. Som presvedčený, že máme na to, aby sme zasiahli do bojov o medaily," vyhlásil starší z bratov Hossovcov, ktorý sa vo Vancouveri stretol s bratom Marcelom aj otcom Františkom: "Nie je to pre mňa nová situácia, aj v Turíne sme boli v tíme takto spolu. Celý rok sa prakticky nevidíme, takže aspoň teraz sa môžeme stretnúť a porozprávať."

Jeden z najlepších hráčov zámorskej NHL Marián Hossa sledoval v uplynulých dňoch okrem iného aj úspešné počínanie si slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej, ktorá v sobotu získala na ZOH 2010 zlato v rýchlostných pretekoch a v utorok pridala v stíhačke striebro. "Momentálne sa jej veľmi darí, má výbornú formu. Je to super pre celé Slovensko, že vyhrala už dve medaily. Pre nás je to tiež inšpirácia. Nielen priaznivci na Slovensku, ale aj my športovci sme boli na ňu hrdí, veď pri televíznych obrazovkách sa aj my meníme na fanúšikov," dodal Marián Hossa.

Odporúčame

ProFutbal.sk