HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Višňovský sa teší na návrat do Kalifornie
zdroj:

Višňovský sa teší na návrat do Kalifornie

Ľubomír Višňovský: „Už som si stačil pozrieť program do konca základnej časti a veľmi dobré je, že hráme väčšinu zápasov na domácom ľade“

Približne jeden a pol roka po nečakanej výmene do Edmontonu sa odchovanec topoľčianskeho hokeja Ľubomír Višňovský vracia do svoje zamilovanej Kalifornie, kde v drese Los Angeles strávil sedem sezón. Počas posledného dňa prestupového obdobia po ňom siahli „káčeri“ z Anaheimu. Opačným smerom po{+r37998,200x250}slali rovnako beka Ryana Whitneyho spoločne s výberom v šiestom kole tohtoročného draftu.

„Som veľmi rád, že prichádzam do organizácie Ducks a naspäť do Kalifornie,“ netajil Višňovský spokojnosť počas konferečného rozhovoru so zástupcami zámorských médií, z ktorého priniesla state oficiálna klubová stránka ducks.nhl.com. Jeden z najlepších slovenských obrancov posledných rokov presne vie, čo sa od neho očakáva. „Anaheim je na jedenástej priečke iba tri body za postupom do play-off. Ducks majú veľmi ofenzívny tím so skvelými útočníkmi. Chcem pomôcť k postupu do bojov o Stanleyho pohár,“ komentoval Višňovský, ktorý je presvedčený, že nepôjde nezdolateľnú prekážku. „Už som si stačil pozrieť program do konca základnej časti a veľmi dobré je, že hráme väčšinu zápasov na domácom ľade.“

Rovnako vedenie klubu je po získaní skúseného slovenského beka spokojné. „Višňovský je šikovný obranca, ktorý svoje kvality dlhodobo preukazuje. Cítime, že pôjde o výraznú posilu a veľmi dôležitý trejd. Mal by náš káder nielen rozšíriť, ale najmä posunúť vpred,“ povedal v oficiálnom vyhlásení generálny manažér klubu Bob Murray.

Oficiálny klubový web vypočítava všetky Višňovského úspechy v jeho doterajšej zámorskej kariére. V ročníku 2005/2006 odohral najlepšiu s{+l55405,200x140}ezónu so ziskom 67 kanadských bodov v 80 stretnutiach. V tomto ročníku bol štvrtým najproduktívnejším obrancom kanadsko-americkej profiligy. V drese Los Angeles Kings sa zároveň stal historicky prvým obrancom, ktorý vyhral tímovú produktivitu. O rok neskôr si zahral aj v Zápase hviezd NHL. V lete roku 2008 sa sťahoval do spomínaného Edmontonu výmenou za Jarreta Stolla a Matta Greena.

Višňovského po prestupe do Ducks môže iba máločo prekvapiť. Aj so svojimi najbližšími sa sťahuje do dobre známeho prostredia. „Poznám okolie, poznám podnebie a na juhu Kalifornie mám veľa priateľov,“ pridáva na záver šesťnásobný najlepší slovenský obranca.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Anaheim

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk