HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ronald Petrovický možno ukončí kariéru
zdroj:

Ronald Petrovický možno ukončí kariéru

Zranenia zrejme predčasne ukončia kariéru slovenského hokejistu Ronalda Petrovického

Slovenský hokejový útočník Ronald Petrovický v sobotňajšom vydaní Nového Času pripustil, že v dôsledku pretrvávajúcich zranení{+r12441} uvažuje nad ukončením kariéry. Mladší z bratov Petrovických si práve pre zdravotné problémy už v tejto sezóne nezahrá.

"Sezónu som začal v kempe tímu Vancouver Canucks, ale zranil som sa a potom som išiel do Springfieldu v AHL. Ani tam to však nebolo ono, brzdili ma problémy s kolenami,“ povedal pre Nový Čas Ronald Petrovický, kotrému zranenia znepríjemňujú aj bežný život: "Táto sezóna je už pre mňa tabu a vyzerá to tak, že s hokejom skončím. Okrem toho nemám momentálne ani klub a bude asi lepšie, keď to fakt zabalím.“

Tridsaťtriročný Ronald Petrovický má za sebou pôsobenie v NHL (Calgary, N. Y. Rangers, Atlanta, Pittsburgh), či nižších zámorských súťažiach WHL a AHL. Vyskúšal si aj KHL, švédsku a švajčiarsku najvyššiu súťaž. Na Slovensku hrával za Trenčín a Žilinu. V reprezentačnom drese SR si na majstrovstvách sveta 2000 v ruskom Petrohrade vybojoval striebro, štartoval na ZOH 2006 v Turíne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk