HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hráčky Tornada Moskovská oblasť víťazkami EPM žien
zdroj: jäzva

Hráčky Tornada Moskovská oblasť víťazkami EPM žien

Hokejistky ruského klubu Tornado Moskovská oblasť sa stali celkovými víťazkami finálového turnaja Európskeho pohára majstrov v nemeckom Berlíne.

Hokejistky ruského klubu Tornado Moskovská oblasť sa stali celkovými víťazkami finálového turnaja Európskeho pohára majstrov v nemeckom Berlíne. Počas troch dní nenašli v konkurencii ďalších troch klubov premožiteľky a zaslúžene sa tešia zo zisku cennej trofeje. Členkami víťazného kolektívu sú okrem deviatich ruských aj dve slovenské reprezentantky - Petra Pravlíková a Jana Kapustová. Obe sa v národnom tíme predstavili na februárových ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri. Druhé miesto obsadil fínsky tím Espoo Blues, tretie skončili hráčky domáceho klubu OSC Berlín v kádri s ďalšou Slovenkou a olympioničkou Martinou Veličkovou, ktorá na finálovom turnaji EPM žien dosiahla tri góly Berlínčaniek z piatich a pridala aj dve asistencie. Stala sa tak najproduktívnejšou hráčkou domáceho kolektívu, ktorý napokon skončil na tretej priečke. Najviac bodujúcou hráčkou podujatia sa stala Jekaterina Smolencevová z víťazného celku, ktorá v troch dueloch dosiahla šesť gólov a tri asistencie. Najlepšou brankárkou sa stala domáca Ivonne Schröderová, obrankyňou Emma Laaksonenová (Espoo) a útočníčkou Iľja Gavrilovová z Tornada.

Po štvorročnej nadvláde švédskeho klubu AIK Solna a minuloročnom triumfe Skifu Nižnij Novgorod sa hráčkam Tornada podarilo udržať prestížnu európsku ženskú hokejovú trofej pre Rusko. V prvej kvalifikačnej fáze EPM sa predstavili aj hráčky minulosezónneho slovenského majstra MHKž Martin, tie však na turnaji v Kralupoch nad Vltavou skončili až tretie a do ďalšej fázy nepostúpili. V nasledujúcej sezóne budú Slovensko zastupovať nové šampiónky zo Spišskej Novej Vsi.

PIATOK
Tornado Moskovská oblasť (Rus.) - Espoo Blues (Fín.) 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
OSC Berlín (Nem.) - Slavia Praha (ČR) 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Martina Veličková
(Berlín) 1+1

SOBOTA
Espoo Blues (Fín.) - OSC Berlín (Nem.) 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Martina Veličková
(Berlín) 2+1
Slavia Praha (ČR) - Tornado Moskovská oblasť (Rus.) 2:10 (1:2, 0:6, 1:2)

NEDEĽA
Espoo Blues (Fín.) - Slavia Praha (ČR) 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
OSC Berlín (Nem.) - Tornado Moskovská oblasť (Rus.) 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)

Konečná tabuľka:
1. Tornado Moskovská oblasť 3 3 0 0 0 22:5 9
2. Espoo Blues 3 1 0 0 2 10:10 3
3. OSC Berlín 3 1 0 0 2 5:12 3
4. Slavia Praha 3 1 0 0 2 8:18 3

Najnovšie z ligy: Extraliga Ženy

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk