HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Proti Dánom bez štipky podcenenia súpera
zdroj: jäzva

Proti Dánom bez štipky podcenenia súpera

"Síl musí byť dostatok. Času nie je veľa, ale našou úlohou je čo najrýchlejšie zregenerovať a vstúpiť do ďalšieho zápasu s potrebnou energiou," uvedomuje si Marek Zagrapan

Základnú A-skupinu majstrovstiev sveta zvládli slovenskí hokejisti veľmi dobre. Proti silným Rusom odohrali vyrovnanú partiu a následne zaznamenali dve víťazstvá. Výhra 5:1 nad Kazachstanom predstavuje ten najlepší možný doping pred štartom osemfinálovej fázy, no hoci je výsledok presvedčivý, až také jednod{+r59529}uché to pre zverencov Glena Hanlona nebolo. Po pomalšom rozbehu mohli prvýkrát zodvihnúť ruky nad hlavu v polovici sedemnástej minúty, kedy sa po nahrávke Andreja Sekeru presadil pred bránkou pripravený Marek Zagrapan.

"Andrej mi to nahral nádherne. Uvidel som ho na modrej čiare a keď mi to nahodil, tak som už veľa práce nemal. Našiel ma krásne," vyslovil pochvalu na adresu kolegu z obrany útočník ruského Severstaľu Čerepovec. Práve Zagrapanov útok s Ivanom Čiernikom a Marekom Svatošom bol ústredným motorom slovenských snáh o víťazstvo a postaral sa o tri z piatich presných zásahov našej reprezentácie. "Ivan i Marek hrali proti Kazachstanu výborne. Ivan sa neustále tlačil do priestoru pred bránkou a tam je on veľmi silný. Strelil dva góly, pričom pri prvom z nich mu to prihral Marek prakticky do prázdnej bránky. Myslím si, že naša päťka, ale rovnako tak i {+l59492}celý tím odohral výborný zápas."

Prvá útočná formácia Slovákov sa teší vďaka Ivanovi Čiernikovi najväčšej priazni nemeckého publika. Miláčik domácich "žralokov" predviedol v základnej skupine dokonalú znalosť svojho teritória tromi gólmi a dočkal sa za to zaslúženého aplauzu priaznivcov Haie. "Sme veľmi radi, že sa mu na domácom klzisku tak darí, pretože podporu tu má veľkú a je pekné, ak dokáže potešiť svojich fanúšikov. Strelil dva góly, rozhodol zápas a tak sa tešíme i my," pousmial sa Zagrapan.

Po dvoch tretinách viedli hráči s dvojkrížom na hrudi nad Kazachstanom už o tri góly a tak nahodili úsporný r{+r59483}ežim. Súper vďaka tomu ožil, znížil zásluhou Dudareva a ak by rozhodcovia nepostrehli kopnutie nohou pri druhom kazašskom góle, mohli sme ešte zažívať horúce chvíle. "Na keby sa nehrá. Keby dal Andrej Sekera gól namiesto tyčky, tak mohlo byť už oveľa skôr 4:1 a bolo by po zápase. Dôležité je, že sme to zvládli a strelili ďalšie góly. Nechceli sme šetriť sily a podľa mňa sme ešte v hlavách Dánov nemali. Istý výpadok sa ale poprieť nedá a na tom musíme pred ďalšími zápasmi popracovať," priznáva 23-ročný prešovský rodák.

Na prípravu pred súbojom proti Dánskom majú Slováci minimum času, veď proti tímu zo severu Európy nastúpia už v piatok o 16.15 hodine. Nebude im v boji proti premožiteľom Fínska i USA chýbať potrebná energia? "Síl musí byť dostatok. Času nie je veľa, ale našou úlohou je čo najrýchlejšie zregenerovať a vstúpiť do ďalšieho zápasu s potrebnou energiou," uvedomuje si Marek Zagrapan, ktorý kategoricky odmieta názor, že víťazstvo nad Dánskom by malo byť povinnou jazdou. "Ak sa niekto dostane do osemfinálovej skupiny, tak ho jednoducho podceňovať nemôžete. Osobne som Dánov ešte na tomto turnaji hrať nevidel, ale ich výsledky hovoria jasnou rečou. Pripravili už zopár prekvapení a musíme ich brať maximálne vážne. Našou túžbou je nechýbať vo štvrťfinále a ak sa tam chceme dostať, tak potrebujeme vyhrávať i naďalej. Na mená súperov nesmieme hľadieť, musíme kráčať od zápasu k zápasu."

Odporúčame

ProFutbal.sk