HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Suhrn hlasov trenerov po zapasoch 5. kola hokejovej West extraligy

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Hlasy:
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Mali dobre rozohranú partiu, hrali sme takticky a zodpovedne a dve tretiny sme mali navyše. Kľúčovým bol nájazd Cibuľu v 45. min za stavu 1:0, ktorý nepremenil. Potom sme po dvoch individuálnych chybách v priebehu jednej minúty umožnili súperovi zvrátiť výsledok. Náš záverečný tlak a snaha už nestačili na vyrovnanie."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Potvrdilo sa, že na mikulášskom ľade sa nám hrá veľmi ťažko, aj keď sme nakoniec boli úspešný a s dvoma bodmi sme spokojní. Dve tretiny však naši hráči podávali len priemerný výkon, neboli v optimálnej pohode, zrejme sa prejavila ich psychická trauma z Liptovského Mikuláša. Až po vyrovnaní začali hrať svoju hru."


HC Košice - Slovan Bratislava 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Hlasy:
Ján Selvek (tréner Košíc): "Slovan v druhej tretine nevyužil svoju šancu, my sme naopak vyrovnali z ojedinelej brejkovej situácie. Keďže je však naše mužstvo dobre trénované, verili sme, že v tretej tretine sa súperovi môžeme vyrovnať. Tretí gól sme strelili po perfektnej akcii."
František Hossa (tréner Slovana Bratislava): "Bolo to z oboch strán vynikajúce stretnutie. My sme v druhej tretine premárnili šance. Domáci hrali s nadšením, využívali naše chyby, boli efektívnejší. Po vylúčení Rataja a následnej zmene v zostave sme dostali gól v časovo nešťastnom momente."


HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Hlasy:
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Rušný, bojovný zápas, v ktorom naši hráči prejavili dostatok snahy, vôle a aj s kúskom šťastia sme otočili z nepriaznivého stavu 0:2 na konečných 4:2, za čo si zaslúžia chlapci poďakovanie a pochvalu."
Juraj Boldiš (asistent trénera Trenčína): "Taký zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Dnes sme hrali asi náš najlepší zápas v tejto ligovej sezóne. Chlapci plnili takmer všetky taktické pokyny. Dostali sme však veľmi lacné góly, prílišná snaha a entuziazmus našich hráčov bol na hrane dovolenej hry a tak sme produkovali fauly. Aj riešenie situácií, ktoré vznikali, šance i bránenie, zväzovalo chlapcom ruky, zľakli sa dvojgólového vedenia a s tak skúseným tímom, ako má Skalica, sme predsa len mohli skúsiť hrať zodpovednejšie. Myslím si, že náš výkon bude gradovať a ešte potrápime našich súperov a konečne sa budeme radovať aj my z víťazstva."


ŠKP Poprad - MHK Martin 6:5 (3:1, 1:3, 1:1 - 1:0) pp
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Je neprípustné, aby sme v zápase, ak vedieme 3:1, či 4:2, poľahky inkasovali. Čo sa týka defenzívy, som veľmi nespokojný. Vzhľadom na to, že sme pred koncom prehrávali 4:5, patrí chlapcom uznanie aj za dva body. To sa však nemusí opakovať v ďalších zápasoch, preto urobíme korektúry v zostave."
Jan Neliba (tréner Martina): "Myslím si, že diváci videli dobré extraligové stretnutie, ktoré sa hralo v slušnom tempe. Tým ako sa vyvíjalo sme ho napokon vlastne stratili v závere. Vezieme bod, ktorý by sme pred zápasom brali. Teraz nás to však trochu mrzí, máme však mladé mužstvo, ktoré ešte niektoré okamihy zápasu nezvláda."

Najnovšie z klubu: Slovensko 18

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk