HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kukumberg sa dohodol s Čeljabinskom
zdroj: jäzva

Kukumberg sa dohodol s Čeljabinskom

Kariéra slovenského útočníka Romana Kukumberga bude pokračovať v Kontinentálnej hokejovej lige

Kariéra slovenského útočníka Romana Kukumberga bude pokračovať v Kontinentálnej hokejovej lige. 30-ročný víťaz Gagarinovho pohára prestupuje z Bars Kazaň do Traktoru Čeljabinsk. Informovala o tom klubová stránka ruského klubu. {+r59789,200x132} "Potvrdzujem túto informáciu. Podpísal som s Čeľabinskom zmluvu na jeden rok," skonštatoval pre agentúru SITA 30-ročný center.

Uplynulý ročník začal Slovák v Togliatti, kde bol najlepším kanonierom klubu. Pre finančné problémy Lady napokon skončil v Kazani, s ktorou ako prvý Slovák v histórii získal Gagarinov pohár. Po sezóne s ním však tatársky klub nepredĺžil kontrakt. "Prečo? Neviem, to sa musíte spýtať v Kazani," reagoval Roman Kukumberg a pokračoval: "Pôvodne som mal zamieriť do iného tímu KHL, no zrazu sa objavila veľmi korektná ponuka z Čeľabinska a veľmi rýchlo sme sa dohodli." Kukumberg svoj nový klub dobre pozná. V uplynulej sezóne hralo Togliatti aj Čeľabinsk v jednej divízii: "Traktor bol v uplynulej sezóne tím s veľmi silovým poňatím. Hralo tam veľa Kanaďanov a tréner Nazarov podporoval takýto štýl hry. No hneď po skončení súťaže prišli do klubu nový riaditeľ Vladimír Krečin a tréner Andrej Sidorenko, ktorí avizovali razantnú zmenu v štýle hry." Kukumberg bude len druhým Slovákom v histórii Traktora. V sezóne 2003/04 si jeho dres obliekal aj útočník Ján Pleva.

Do Ruska by mal Kukumberg zamieriť až v druhej polovici júla: "Zatiaľ nemám presné informácie. No príprava by sa mala začať niekedy okolo 23. júla. Dovtedy sa budem individuálne pripravovať na Slovensku." Kukumberg mal v závere sezóny zdravotné problémy. Na zraz reprezentácie si priniesol z Kazane zranenie ľavého kolenného kĺbu. Nakoniec však na svoj tretí svetový šampionát (predtým 2004 a 2007) cestoval. "Koleno je už našťastie v poriadku a nič mi nebráni naplno sa pripravovať na ďalšiu sezónu," dodal 87-násobný slovenský reprezentant, ktorý v najcennejšom drese zaznamenal 20 gólov.

Roman Kukumberg je odchovancom bratislavského hokeja. Je známy z pôsobenia v Dukle Trenčín, za ktorú odohral štyri roky v slovenskej hokejovej extralige (sezóny 2000/01 až 2003/04), pričom v poslednej získal majstrovský titul. V roku 2004 ho draftoval klub Toronto Maple Leafs v 4.kole ako 113. v poradí. Počas ročníka 2004/05 pôsobil v ruskom klube Neftechimik Nižnekamsk. Pred sezónou 2005/06 podpísal pomerne prekvapujúco dvojcestnú zmluvu s klubom NHL Toronto Maple Leafs. Na ľad NHL sa však nedostal a hral na farme v AHL za Toronto Marlies.

V októbri 2006 posilnil HC Slovan Bratislava. V priebehu play-off bol centrom mimoriadne ofenzívneho útoku, ktorý vytvoril spolu s Martinom Kuľhom a Marekom Uramom. Po zdolaní svojho bývalého klubu Dukly Trenčín vo finále získal svoj druhý majstrovský titul. Po sezóne v Nižnekamsku sa vrátil do Slovana Bratislava, kde odohral sezónu 2008-09. Nasledoval podpis zmluvy s klubom KHL Lada Togliatti. Tesne pred koncom prestupového obdobia v sezóne 2009/2010 prestúpil 29. januára 2010 do ďalšieho mužstva KHL Ak Bars Kazaň, kde získal prestížny Gagarinov pohár.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk