HOKEJ.sk HOKEJ.sk

SZĽH sa dohodol s vedením KHL, píše iDnes
zdroj:

SZĽH sa dohodol s vedením KHL, píše iDnes

Slovenský zväz ľadového hokeja sa s vedením Kontinentálnej hokejovej ligy dohodol na súhlasnom stanovisku so štartom tímu HC Lev v tejto súťaži v sezóne 2010/2011 na Slovensku. Informuje o tom portál idnes.cz

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) sa s vedením Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dohodol na súhlasnom stanovisku so štartom tímu HC Lev v tejto súťaži v sezóne 2010/2011 na Slovensku. Informuje o tom portál idnes.cz. "Zelená alebo červená? Semafor pred očami 'českého Leva' na diaľnici do Ruska svieti stále oboma farbami. Slovenský hokejový zväz v pondelok odložil súhlas s tým, aby sa KHL hrala pod Tatrami, až na 18. augusta. Podľa informácií idnes.cz je však už všetko dohodnuté: Kontinentálna liga sa v Poprade bude hrať. Šéf ligy Alexander Medvedev sa údajne so zväzovým vedením na štarte klubu HC Lev v bohatej súťaži dohodol," píše český portál, podľa ktorého v polovici augusta pôjde už iba o oficiálne potvrdenie toho, s čím už v zákulisí ľudia okolo "hradeckého" klubu začínajú počítať na sto percent.

"Výkonný výbor SZĽH na svojom mimoriadnom rokovaní konštatoval, že spoločnosť HC Lev Hradec Králové do pondelka 26. júla 2010 nepredložila dokumenty o splnení podmienok, ktoré boli prijaté uznesením VV SZĽH zo dňa 25. júna 2010 vyplývajúcimi okrem iného z legislatívnych noriem IIHF (najmä čl. 301 a 303 IIHF Statutes and Bylaws) a ktorými bol podmienený súhlas VV SZĽH s účinkovaním spomínaného klubu v Kontinentálnej hokejovej lige na území Slovenska," uvádza sa v pondelkovom oficiálnom stanovisku VV SZĽH.

Vedenie HC Lev odmietlo komentovať všetky neoficiálne informácie.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk