HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Musíme si vstúpiť do svedomia, víťazstva samé neprídu, hovorí Drotár
zdroj: jäzva

Musíme si vstúpiť do svedomia, víťazstva samé neprídu, hovorí Drotár

Po troch rokoch strávených v Kežmarku si útočník Martin Drotár odskočil v ročníku 2009/10 do Banskej Bystrice, no teraz je už späť pod Tatrami.

Po troch rokoch strávených v Kežmarku si útočník Martin Drotár odskočil v ročníku 2009/10 do Banskej Bystrice, no teraz je už späť pod Tatrami. Košický odchovanec sa pripravuje s mužstvom HK Poprad a svoju jubilejnú desiatu extraligovú sezónu by mal odohrať ako "kamzík". {+r61449,200x132}

Po ročnej prestávke späť pod Tatry

"Po odchode z Banskej Bystrice som bol voľným hráčom a tak som skúmal iné možnosti. Ozval sa mi Poprad a mňa táto ponuka ma potešila. Opäť môžem trénovať a navyše som prišiel do tímu, v ktorom poznám pomerne veľa hráčov," rozhovoril sa Martin Drotár pre hokej.sk. O tom, či ale 28-ročný útočník na severe Slovenska podpíše i kontrakt sa zatiaľ nerozhodlo. "V tejto chvíli som v Poprade iba na skúške a tak ešte neviem, či tu zotrvám na celú sezónu. Ja by som hral za Poprad veľmi rád a snáď sa to dotiahne čím skôr. Hraničný termín neexistuje, aj keď všetci vieme, že bez zmluvy by som mohol odohrať maximálne dve extraligové stretnutia. Dovtedy už ale snáď bude všetko jasné."

P{+l61418,200x132}odobne ako pred rokom, ani toto leto nebolo v Poprade pokojné. Nevyplatené peniaze mohli mať pre tím spod Tatier fatálne následky, funkcionárom sa ale našťastie podarilo celú vec - aj keď s určitým oneskorením - vyriešiť.

"Bolo to samozrejme trochu stresujúce obdobie, aj keď mňa osobne sa to netýkalo a tak som to až tak veľmi nepociťoval. Osobne som sa sústredil predovšetkým na to, aby som bol pripravený čo možno najlepšie," konštatuje Drotár. "Ťahalo sa to dosť dlho a pre chlapcov to určite nebolo príjemné. Neviem sa vžiť do ich kože, aj keď i ja sám som už v minulosti zažil situáciu, kedy všetko nebežalo tak, ako by bežať malo. Našťastie je to už ale vyriešené a tím sa môže pripravovať na extraligu."

Veľa hráčov si musí vstúpiť do svedomia{+r61270,200x132}

Možno i v vplyvom spomínaných udalostí sa zatiaľ Poprad v prípravných zápasoch trápi. Poslednou ukážkou toho, že kamzíci nie sú vo svojej koži, bol stredajší duel proti nemeckému Kasselu v rámci turnaja Cassovia Hockey Cup - Tatranského pohára. Zverenci Jána Jaška viedli už 2:0, no napokon inkasovali osem gólov. Nepomohli ani dve asistencie Drotára.

"Zatiaľ je to iba príprava a to podstatné príde až v extralige. Tam sa uvidí. Aj posledné zápasy ale v každom prípade ukázali, že máme na čom pracovať. Slabé výsledky pochopiteľne netešia. Veľa hráčov si musí vstúpiť do svedomia a uvedomiť si, že víťazstvá neprídu samé," zamyslel sa Martin Drotár, ktorý bude v prípade podpisu kontraktu patriť medzi skúsených hráčov v popradskej šatni. Priestor dostáva i početná skupina mladíkov, ktorá sa zatiaľ príliš nepresadzuje. "Starší hráči už majú niečo odohrané a vedia veľmi dobre, čo majú robiť. Zo strany mladých sa očakáva predovšetkým bojovnosť a energia. Ak dokážu využiť svoje prednosti, tak budú pre tím osožní."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk