HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Najvyšší rozpočet priznali v extralige Košice
zdroj: jäzva

Najvyšší rozpočet priznali v extralige Košice

Podľa slov generálneho manažéra HK Košice Juraja Bakoša, bude klub v sezóne 2010/11 hospodáriť s rozpočtom 3 milióny eur

S najvyšším rozpočtom na sezónu 2010/11 vstupuje do nového ročníka Slovnaft extraligy majstrovský tím z Košíc. Podľa generálneho manažéra HC Košice Juraja Bakoša bude klub hospodáriť s 3 miliónmi eur. "Tretinu týchto financií však zhltne prevádzka a prenájom dvoch hál - zimného štadióna na Kavečianskej ceste a Steel arény," poznamenal J. Bakoš. Ku košickým číslam by sa mohol priblížiť aj bratislavský Slovan, jeho športový manažér Oldřich Štefl však na predsezónnej tlačovej konferencii extraligových klubov nemal splnomocnenie na zverejnenie rozpočtu.

Ostatné extraligové kluby deklarovali rozpočty vo výške 1 až 1,5 milióna eur. Niektoré z nich priznali doteraz nenaplnenie tejto kapitoly (Banská Bystrica), iné ešte nevedeli, akú čiastku im poskytne mesto v budúcom kalendárnom roku (MsHK DOXXbet Žilina). "Čísla na papieri sú jedna vec, ale určite budeme mať s ich naplnením problém. Rozpočet ešte nemáme naplnený," priznal predseda predstavenstva HC´05 Banská Bystrica Juraj Koval.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk