HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 13. kola hokejovej West extraligy

Súhrn hlasov trénerov po utorkových stretnutiach 13. kola hokejovej West extraligy:

Hokej - West extraliga - 13. kolo - hlasy:

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
Juraj Boldiš (asistent trénera Trenčína): "Zápas by sa vyvíjal inak, ak by sa nám podarilo premeniť niekoľko výrazných šancí z úvodu. Proti kvalitnému a fyzicky zdatnému súperovi sme nastúpili so šiestimi juniormi a ich neskúsnenosť a výrazné chcenie im zväzovali ruky. Z toho následne pramenili chyby v obrane. Môžem však skonštatovať, že náš herný prejav sa postupne zreteľne zlepšuje."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Do polovice tretej tretiny, kedy sme strelili náš šiesty a pomerne lacný gól, to bol určite zaujímavý zápas. Mladí hráči súpera sa prejavovali aktívne a boli korčuliarsky vyspelí. Rozhodujúce boli výkony brankárov v druhej tretine. Domáci gólman nemal zrejme svoj deň, my sme si vypracovali vedenie 5:1. Dokázali sme eliminovať snahu a entuziazmus. Dnes zohrali veľkú úlohu aj skúsenosti."

ŠKP Poprad - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Aj napriek zostave, ktorá bola značne oklieštená zraneniami, sa za výkon, ktorý sme podali, hanbím."
Ján Hegyi (tréner Liptovského Mikuláša): "V obojstranne priemernom stretnutí rozhodol počet striel na bránku. V tomto zápase triumfovalo podľa mňa šťastnejšie mužstvo. Som rád, že sme vyhrali."

HC Košice - MHK Martin 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)
Hlasy:
Ján Selvek (tréner Košíc): "Bol to veľmi dobrý zápas. Keby som to mal objektívne zhodnotiť, prvé dve tretiny bol lepší súper, v poslednej sa viac darilo nám. Dnes bol rozdiel v tom, že my sme boli efektívnejší. Martin mal viac príležitostí, ale menej presnú koncovku."
Jan Neliba (tréner Martina): "Hráme neštastnú sériu. Kto sa hokeju rozumie, vidí, že náš herný prejav je dobrý, trápime sa však s prieňaním šancí. Potrebovali by sme kľúčového hráča - strelca. Chyby v obrane nás dnes pripravili o tri body."

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
Hlasy:
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "O výsledku rozhodol prakticky už úvod stretnutia. Dostali sme príležitosť hrať niekoľko presiloviek, čo sme aj využili. Góly rezultovali z dôraznej hry útočníkov pred bránkou súpera. Opäť však nie sme spokojní s tým, že po získaní náskoku hráči evidentne poľavili a dovolili súperovi výsledok skorigovať."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "My sme prišli o dobrý výsledok v I. tretine. Hráči nastúpili na zápas veľmi ustráchane, aj napriek tomu, že Slovan nevyvinul očakávaný tlak. Máme veľké problémy s obranou, 16-ročný Stehlík je u nás druhým bekom. Slovan bol dnes lepším mužstvom a vyhral zaslúžene."

Najnovšie z klubu: Fínsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk