HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Juraj Mikúš do Dinama Riga
zdroj:

Juraj Mikúš do Dinama Riga

Slovenský útočník Juraj Mikúš zostáva v Kontinentálnej hokejovej lige, zo Spartaka Moskva putuje do Dinama Riga

Slovenský hokejový útočník Juraj Mikúš zostáva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), moskovský Spartak však vymenil za Dinamo Riga. Informuje o tom oficiálna stránka lotyšského klubu.

Spartak Moskva angažoval Mikúša v lete ako siedmeho legionára, ale ako je známe, podľa pravidiel KHL môže v jednom zápase nastúpiť vo farbách jedného klubu iba šesť hráčov zo zahraničia. Už v prvej polovici septembra sa hovorilo o odchode Juraja Mikúša zo Spartaka, napokon sa však vedenie Moskovčanov pre veľkú maródku v kabíne rozhodlo mladého Slováka ponechať v kádri. Za Spartak neodohral Juraj Mikúš ani jeden zápas.

Skalický odchovanec bol v sezóne 2008/09 druhým najproduktívnejším hráčom slovenskej Slovnaft extraligy, keď po boku Žigmunda Pálffyho nazbieral 113 bodov (38+75) a v počte asistencií je historickým slovenským rekordérom. Následne sa dohodol na kontrakte s fínskym tímom TPS Turku. Do Fínska však napokon neodišiel, keďže o neho prejavil záujem klub zámorskej NHL Los Angeles, s ktorým podpísal dvojročnú zmluvu. Mikúš, ktorého pôvodne draftoval v roku 2005 v 4. kole zo 121. miesta Montreal, no nepodpísal s ním do stanovených dvoch rokov zmluvu, sa v Los Angeles nepresadil do prvého tímu a sezónu 2009/10 strávil na farme "kráľov" v Manchestri v AHL. Tu však nedostával dostatok príležitostí, keď odohral len 56 stretnutí, v ktorých strelil 4 góly a na ďalších 9 prihrával. Do bojov v play-off nezasiahol a následne predčasne rozviazal s Los Angeles svoj kontrakt.

Dinamo Riga sa o slovenského centra zaujímalo už počas letnej prestávky, no práva na Mikúša pre KHL patrili po minuloročnom drafte (60. pozícia) Spartaku Moskva.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk