Hokej.sk Hokej.sk

Extraliga junorov - Spiš. N. Ves - B. Bystrica 6:3 (komentár k zápasu)

Spisska Nova Ves - Banska Bystrica 6:3 ( 2:1,3:2,1:0 )

Goly: 12.,19. a 35. Jarolin, 12. Kysela, 29. Sax, 48. Jets - 31. a 34. Jacko J., 8. Longauer

Vyluceni: 7:8, navyse: Longauer ( B.Bystrica ) na 2 + 10 za napadnutie zo zadu, Palov ( B.Bystrica ) na 5 + do konca zapasu za napadnutie zo zadu

Rozhodoval: Orsagh ( Kosice )

Domaci po dvoch nevydarenych zapasoch po sebe museli zabrat v domacom prostredi na plno. Lenze akosi mali zviazane ruky, a nemohli sa dlho presadit, a tak prisiel zakonity trest zo strany hosti v podobe pekneho golu ( strela - prava zrd - gol - lava zrd ). Potom mali hostia este dalsie sance na skorovanie, lenze v brane domacich caroval vyborny Fylo. Domacim sa hra nie prilis darila. V zakladnej zostave hrali bez troch stalych obrancov, co sa samozrejme prejavilo v deravej obrane. Do konca tretiny vsak strhli vedenie na svoju stranu. Druha tretina bola plna vyluceni, co sa odzrkadlilo aj v hre, ktora bola kuskovana. Za stavu 3:2 hrali hostia presilovku 5 na 3, ktoru 13 s pred koncom vyuzili na vyrovnanie. Hostia sa vsak dlho netesili, lebo naljlepsi hrac zapasu domaci Jarolin dal gol na 4:3. Potom domaci pridali este jeden gol a do konca tretiny bolo 5:3. Tretia tretina bola v rezii domacich, aj ked hostia neskladali zbrane. Klinec do rakvy hosti pribil malicky utocnik domacich Karol Jets a upravil na konecnych 6:3. Domaci v tejto tretine hrali tiez presilovku 5 na 3, no nie velmi uspesne. Domacich caka v sobotu tazky zapas v Trencine.

Branislav Kročian

Pozn. redakcie: pokiaľ aj Vy chcete, aby sa o Vašom klube písalo na stránkach HOKEJ.sk, pošlite nám email. Ďakujeme.