HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 16. kola hokejovej West extraligy

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 16. kola hokejovej West extraligy:

HK 36 Skalica - ŠKP Poprad 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Som rád, že sme zvíťazili, lebo sme to už potrebovali ako soľ. Na zápas sme nastupovali zodpovedne, chlapci konečne ukázali svoju pravú hernú tvár. Za predvedenú hru im ďakujem a dúfam, že takto budú hrať aj naďalej."
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Paradoxne zo štyroch našich vystúpení sme zahrali v tomto najlepšie. Chýbala nám však potrebná herná disciplína. Nepremenili sme množstvo šancí a naopak sme robili veľa chýb v obrane. S jedným streleným gólom sa u súpera nedá vyhrať."

HKm Zvolen - HC Košice 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Zápas sme nakoneic zvládli, ale v prvých dvoch tretinách sme sa trápili. Nedarili sa nám prihrávky, viazla kombinácia. Až tretí gól nás ukľudnil."
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Teší ma, že napriek tomu, že nás trápila maródka, vydržali sme dve tretiny držať so súperom krok. Zlom prišiel v momente, keď Špilár nepremenil sólový nájazd. Súper dal vzápätí tretí gól a potom už mal stretnutie v rukách."

Dukla Trenčín - HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (4:1, 1:0, 0:1)
Július Šupler (tréner Trenčína): "Vyšiel nám úvod zápasu a po pekných akciách sme dali tri góly. Potom však nastalo u hráčov určité uspokojenie. Viac ma tešia získané tri body ako to, že v určitých fázach boli v našej hre hluché chvíle a veľké nepresnosti. Svoj talent opäť preukázal brankár Hála, ktorý chytal spoľahlivo."
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Začiatok stretnutia nám nevyšiel a už v 6. minúte sme prehrávali 0:3, čo sme skutočne nečakali. Po zredukovaní zostavy sa náš výkon zlepšil, hoci agresivita u našich hráčov nebola taká, ako by sme si predstavovali. V tretej tretine sme mali aj my šance, po ktorých sme mohli výsledok viac prikrášliť."

Slovan Bratislava - MHC Martin 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Dnes nám to nepadalo tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Mužstvo sa s tým muselo vyrovnať. Proti Martinu je to však už v tejto sezóne normálne. Súper kládol veľký odpor a v našich hráčoch dnes zvíťazila morálka nad majstrovstvom. Dôležitým momentom zápasu bola súperova presilovka piatich proti trom."
Jan Neliba (trénera Martina): "Na Slovan sme pricestovali s rešpektom, no bez strachu. Odohrali sme dôstojný zápas a za predvedený výkon sa nemusíme hanbiť. V niektorých fázach sme boli dokonca lepší ako súper a s veľkou dávkou šťastia sme si mohli odniesť aj bod."

SITA

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk