HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bratia Tomáš a Lukáš Klímovci sa upísali Karlovým Varom
zdroj: jäzva

Bratia Tomáš a Lukáš Klímovci sa upísali Karlovým Varom

Vedenie českého extraligového hokejového klubu HC Energie Karlove Vary sa dohodlo na kontraktoch s bratskou dvojicou Tomášom a Lukášom Klímovcami, ktorí naposledy pôsobili v trenčianskej Dukle

Dvadsaťročné dvojičky Lukáš a Tomáš Klímovci (nar. 13. júna 1990) sa stali novými posilami českého extraligového hokejového klubu HC Energie Karlove Vary. Bývalí juniorskí hráči Litvínova, Kadane, Klášterca a Dukly Trenčín podľa informácie oficiálnej internetovej stránky tohto západočeského klubu podpísali s vedením HC Energie profesionálne zmluvy do 30. apríla 2015.

Dvadsaťroční hokejisti sú synovcami bývalého československého reprezentanta a hráča niekoľkých tímov NHL Petra Klímu, ktorý v zámorí odohral trinásť sezón. Keďže majú český i slovenský pas, v českej extralige nebudú považovaní za cudzincov. Do Karlových Varov prišli z Trenčína, kde sa zaslúžili o zisk slovenského juniorského titulu. Navyše obaja už hrali za Duklu aj v seniorskom tíme.

"Obaja vo svojej vekovej kategórii patria k absolútnej špičke. Preto sme ich dlhodobo sledovali a veríme, že sa rýchlo dokážu adaptovať na podmienky českého hokeja, vďaka čomu budú prínosom pre naše prvé mužstvo. Lukáš a Tomáš Klímovci podpísali s naším klubom kontrakty do 30. apríla 2015," cituje oficiálna stránka klubu generálneho manažéra HC Energie Miroslava Vaněka. Ten dodal, že o ich talente v Karlových Varoch vedeli už dlhšie.

"Lukáša s Tomášom už pred rokom a pol vytipoval náš hráčsky skaut Jaromír Kverka a výkonný riaditeľ pre športový rozvoj Bronislav Píša," pripomenul M. Vaněk. Na západe Čiech vedeli aj to, že obaja v Trenčíne odmietli podpísať nové kontrakty. Preto Karlove Vary vstúpili do rokovania o ich prestupe v už rozohranej sezóne a rokovania so zástupcami Trenčína trvali takmer mesiac. Tomáš Klíma sa k extraligovému áčku HC Energie pripojil už v utorok 26. októbra. Lukáš si na svoju šancu bude musieť ešte počkať. Zatiaľ hrá v prvoligovej Kadani. "Bude záležať iba na jeho výkonnosti, či sa do nášho prvého tímu dostane už v tejto sezóne extraligy alebo nie. V každom prípade však počítame s tým, že obaja po skončení sezóny 2010/2011 začnú v našom A-mužstve letnú prípravu na budúci extraligový ročník," dodal Miroslav Vaněk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk