Hokej.sk Hokej.sk

Extraliga juniorov: Sp. N. Ves - Žilina 3:6

Extraliga juniorov - sobota - 21.10.2000

Spišská Nová Ves - Žilina 3:6 ( 0:4 , 1:1, 2:1 )

Góly: 33. Čuj, 48. Kožík, 57. Jetš - 1. Groma, 3. Marták, 15. Dubec, 17. Pozník, 37. Groma, 60. Groma.
Rozhodcovia: Marušin - Bednár, Orolín ( všetci Poprad ) . Vylúčení : 5:4 . Presilovky: 1:3 . Oslabenia: 0:0

Diváci: 120

Týmto kolom sa začala druhá štvrtina tejto súťaže. V 1.kole Spišiaci prehrali v Žiline 3:5, a tak mali hosťom čo oplácať. Navyše v stredu prehrali vo Zvolene vysoko 1:7, ale aj Žilina musela bodovať, nakoľko podľahla minulé kolo doma Nitre 1:2. Vyzeralo to teda na zaujímavý súboj.
Hostia začali ako z veľkej knihy, keď už v 18. sekunde načal domácich kapitán hostí Groma ( ako sa neskôr ukázalo, najlepší hráč zápasu , nakoľko pridal ešte dva góly ) po nie veľmi najistejšom zásahu brankára Fyla . O 2 minúty neskôr pridali hostia ďalší gól a s domácimi to vyzeralo zle - nedobre. Po druhom góle domáci striedali v bráne neistého Fyla, čo im aj tak nepomohlo, ako sa ukázalo v ďalšom priebehu hry. Do konca prvej tretiny hostia pridali ďalšie 2 góly - oba z presiloviek, a tak potrestali nedisciplinovanú hru domácich. V tejto tretine sa domácim hra vôbec nedarila a nevytvorili si skoro žiadne šance.
Druhá tretina už bola vyrovnanejšia, no hostia kontrolovali vývoj stretnutia. V 29. minúte sa domácim naskytla príležitosť skórovať z trestného strielania ( nariadeného za podrazenie domáceho hráča v gólovej šanci ), no Kristián hosťujúceho brankára neprekonal. Domácim sa potom podarilo predsa len znížiť na 1:4, no o 2 minúty nasledoval presilovka hostí 5 na 3, ktorú 23 sekúnd pred koncom využili na strelenie piateho gólu.
V tretej tretine to už boli iní domáci, a postupne preberali iniciatívu do vlastných rúk, no hostia im pozornou obranou nedovolili skórovať. Domáci mali viac príležitostí na strelenie gólu a jednu z nich využil v 48. minúte Kožík. Domáci môžu byť smutní, lebo ďalší priebeh hry nasvedčoval tomu, že mohli pridať aj ďalšie góly. V 53. minúte veľkú tutovku spálil Karol Jetš. Keby dal na 3:5, hostia by sa začali obávať o výsledok. Tretí gól domácich v podaní Jetša predsa len prišiel, ale bolo už neskoro, lebo do konca ostávali 3 minúty. Domácim nebolo súdené v tomto zápase bodovať. Hostia do konca už iba kontrolovali výsledok a domácim neumožnili hrať ani bez brankára. Výsledok pečatil 2 sekundy pred koncom kapitán hostí Groma.
Stretntie s prehľadom rozhodoval skúsený extraligový rozhodca Jaroslav Marušin z Popradu, ktorému pomáhali na čiare tiež Popradčania Bednár a Orolín.

Povedali po zápase:
Jozef Skokan ( tréner Spišskej Novej Vsi ): "V prvej tretine sme nezastihli úvod stretnutia, kedy nám vybuchli obaja brankári a hráčom sa tiež nedarilo. V ďalšom priebehu stretnutia sa hra vyrovnala, no zvrat v stretnutí sa nám aj napriek viacerým príležitostiam už nepodaril."