HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 17. kola hokejovej West extraligy

Súhrn hlasov trénerov po zápasoch 17. kola hokejovej West extraligy:

HC Košice - HK 36 Skalica 9:2 (4:1, 2:1, 3:0)
Milan Staš (asistent trénera Košíc): "Trošku sme sa obávali tohto zápasu, pretože hoci sme dva predchádzajúce so Skalicou vyhrali, medzi týmito mužstvami nie sú až také výkonnostné rozdiely. Vyšiel nám však úvod zápasu, keď sme strelili dôležité góly. V dnešnom zápase nám vychádzala kombinácia, sme spokojní."
Dušan Gregor (tréner Skalice): "Z našej strany to bol veľmi zlý výkon. Horšie sa snáď ani hrať nedá. My nieže nevieme, ale zdá sa mi, aspoň podľa toho začiatku, že ani nechceme."

MHC Martin - HKm Zvolen 2:4
Marián Brusil (asistent trénera Martina): "Odohrali sme dobrý zápas v rámci našich možností. Keby sme strelili viac gólov, výsledok by bol určite iný. Skúsenejší súper, ktorý má vo svojich radoch väčšie individuality, vyhral zaslúžene."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): "Naše víťazstvo sa dnes rodilo ťažko. Martin bol v I. tretine veľmi aktívny, dôrazne napádal našich hráčov a až od polovice zápasu sme na hokejky prevzali iniciatívu. Potom sme sa stali už pánmi na ľade a domácich sme dostali pod tlak, čo nám stačilo na víťazstvo."

ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Škoda, že sme za stavu 1:0 nevyužili ďalšie príležitosti na zvýšenie skóre v náš prospech. Mrzí ma, že sme prehrali aj preto, lebo sme mali veľa šancí a mohli sme teda aj zvíťaziť."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Bol to dobrý zápas. Moji chlapci ma potešili hlavne v druhej tretine. Záver bol dramatický, čo k zápasu patrí. Nás v ňom podržal gólman Hála, ktorý je veľkým talentom."

Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Ján Hegyi (tréner Lipt. Mikuláša): "Vo vyrovnanom zápase sme urobili veľa technických chýb, ktoré súper maximálne využil. Po takýchto hrúbkach, ktoré nás stáli lepší výsledok, sa nedá vyhrávať. Za stavu 2:3 hráči začali nepochopiteľne chybovať v kombinácii a boli aj bojácni v osobných súbojoch. Máme veľa mladých hokejistov, ktorých treba zabudovať do mužstva, takže musíme mať ešte chvíľu trpezlivosť. Križanovi nemôžem nič vyčítať, pretože dostal jeden nešťastný gól, keď sa strela Štefanku odrazila zo zadnej strany masky do bránky. Ostatné góly boli po našich hrubých chybách."
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Začali sme trochu vlažnejšie. Navyše v oslabeniach sme dostali dva rýchle góly za sebou. Po oddychovom čase sa hráči spamätali a pred koncom prvej tretiny znížili na 1:2, čím ochladili sebavedomie domácich. Naopak, v druhej časti sme zase my v priebehu niekoľkých minút otočili výsledok na 3:2. V záverečnej tretine sme snahu domácich o vyrovnanie ubránili a dvoma brejkami sme zvýšili na trojgólový rozdiel. V závere ešte Mikuláš ožil a znížil, ale víťazstvo sme už nepustili z rúk."

SITA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk