HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch 19. kola extraligy

Súhrn hlasov trénerov po nedeľňajších zápasoch 19. kola hokejovej West extraligy:

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Hlasy:
Ján Hegyi (tréner L. Mikuláša): "Kvalitný a bojovný zápas charakterizovalo množstvo súbojov, nevyšla nám prvá tretina. V druhej časti sa nám síce podarilo vyrovnať, ale nasledujúci gól hostí zo strednej vzdialenosti medzi nohy nášho brankára rozhodol. Napriek tomu, chlapci podali zlepšený výkon, hrali s nasadením a pred domácim publikom chceli odčiniť prehru z Martina."
Peter Mikula (asistent trénera Zvolena): Prísnejšie kritériá z môjho pohľadu znesie len druhých desať minút prvej a záverečnej tretiny. Súperovi sme dovolili vyrovnať, znervózneli sme a až v závere sme rozhodli o našom víťazstve. V otvorenom zápase bolo veľa nervozity a prejavila sa typická črta slovenského hokeja - chabé zakončovanie."

HC Košice - Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Hlasy:
Mojmír Božík (asistent trénera Košíc): "Nás výkon bol solídny. Mali sme kopec šancí, ktoré sme však nepremenili. Slovanu sme ponúkli dva góly, ten prvý v druhej minúte bol šťastný, aj pri druhom naši hráči zaváhali. Belasých podržal brankár, náš Klempa mohol chytať aj lepšie. Hrali sme nadoraz, zápas bol pre diváka zaujímavý, ukázali sa skúsenosti Slovana."
Ľubomír Popovič (tréner Slovanu): "Očakávali sme ťažký zápas, čo sa nám aj potvrdilo. Čo sa ja pamätám, za uplynulé dva roky sme v Košiciach častejšie prehrávali, museli sme do zápasu dať všetok um i sily, aby sme zvíťazili. Domáca atmosféra Košičanov ženie vpred, zápas to bol férový, obe mužstvá divákom ponúkli dobrý a napínavý hokej."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Skalice):
"Kto na zápase bol, mohol visieť, že nás porazil jeden hráč súpera a to brankár Hála. Naša strelecká nemohúcnosť a opäť počiatočná nesústredenosť nás stála cenné body. Za stavu 0:2, potom 0:3 súper z minimálneho počtu striel vsietil dva góly. Idú aj na vrub brankára Lipovského, pretože brankár jeho kvalít také góly nemôže dostávať."
Július Šupler (tréner Trenčín):
"Chlapci podali disciplinovaný výkon, podporený skvelým vystúpením brankára Hálu, ktorý vyriešil viaceré nebezpečné situácie pred svojou bránkou. Dnes sme si body za víťazstvo zaslúžili. Mrzí ma, že sme boli veľa vylučovaní, rozhodca Marcinko mal na nás veľmi prísny meter."

ŠKP Poprad - MHC Martin 8:2 (4:1, 1:1, 3:0)
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): "Veľmi dobrá bola z našej strany 1. tretina, kedy sa vlastne rozhodlo o výsledku. Škoda, že sme nepremenili monžstvo šancí, výsledok mohol byť ešte krajší a výraznejší."
Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Myslím si, že v tomto zápase sme od začiatku ťahali za kratší koniec, popradskí utočníci boli pohybliví, hrali veľmi dobre kombinačne a ľahko sa dostávali cez našich obrancov. Napokon o tom hovorí aj konečný výsledok."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk